Спецпроєкти

Архітектурний код українців: CRAFT STORY і Ukraїner презентували проєкт СТРІХА


Ukraïner у партнерстві з майстернею CRAFT STORY запустили проєкт про українську народну архітектуру – СТРІХА. Мета проєкту – показати автентичні архітектурні скарби українського народу, підняти питання збереження та реставрації унікальних архітектурних пам’яток.

Подробиці 

Проєкт складатиметься з пʼяти серій, що розповідають про архітектуру на сході, заході, півночі, півдні та у центрі України. 

01/3

Перша серія  «Захід» вже доступна для перегляду: 

Героями СТРІХА стали:

  • власники/-ці хат з різних куточків країни;
  • активісти, які займаються збереженням та відновленням архітектурної спадщини; 
  • експерти: архітектори, науковці та мистецтвознавці. 

На початку листопада команда CRAFT STORY вирушила в експедицію Україною, намагаючись віднайти та зафіксувати традиції, техніки та унікальні історії будівництва мазанок і ґражд, козацьких дерев’яних церков, млинів та інших зразків української народної архітектури.

У попередньому матеріалі ми розповідали, що у 2021 році команда Ukraїner вирушила в експедицію Україною, щоб задокументувати традиції святкування Різдва та Маланки. У результаті створили серію документальних репортажів та книжку «Різдво та Маланка», що фіксують унікальні автентичні традиції святкування українців. 

Також ми повідомляли, що книга «Ukraїner. Країна зсередини» очолила топ продажів на Amazon у категорії Hot New Releases in History of Ukraine. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь