Спецпроєкти

Фотограф Євген Малолєтка став переможцем World Press Photo


Журі міжнародного фотоконкурсу World Press Photo оголосило регіональних переможців 2023, серед яких український фотограф Євген Малолєтка.

Подробиці 

Євген Малолєтка  переміг у категорії «Європа. Історії» з серією світлин «Облога Маріуполя» (The Siege of Mariupol). Лауреатами ще стали чотири фотографи, двоє з них – з фотографіями з війни в Україні.

Журі визначило 24 переможці з понад 3 752 фотографів із 127 країн світу.

Український журналіст знімав у Маріуполі для Associated Press разом з режисером Мстиславом Черновим і продюсеркою Василісою Степаненко протягом двадцяти днів на початку вторгнення. Вони фіксували все, що відбувалось у місті під час російської окупації у перший місяць війни.

01/2

Загалом журі відзначило 24 фотографів, що представляють шість регіонів світу: Африку, Азію, Європу, Північну і Центральну Америку, Південну Америку, Південно-Східну Азію та Океанію. 

Глобальних переможців у чотирьох головних категоріях оголосять 20 квітня. Після в Амстердамі відкриють виставку найкращих знімків конкурсу, яку потім покажуть у десятках міст по всьому світу.

Фотоконкурс World Press Photo є відкритим для всіх професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики/документальної фотографії. Щороку конкурс відзначає найкращі документальні фотографії.

Раніше ми повідомляли, що український фотожурналіст Євген Малолєтка став фотографом року за версією британського видання The Guardian.

Велике інтерв’ю з режисером фільму «20 днів у Маріуполі» Мстиславом Черновим можно почитати тут. Ми поговорили з Мстиславом про реакцію світової спільноти на фільм, важливість документування воєнних злочинів та зміни в українцях за останні дев’ять років.

Фото: Євген Малолєтка, Associated Press

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь