Спецпроєкти

Американський Конгрес використав відео від Ukraїner як доказ воєнних злочинів рф


Вчора, 19 квітня, комітет із закордонних справ Палати представників оприлюднив відео, підготовлене командою Ukraїner спеціально для слухання «Викриття злочинів Путіна: докази російських воєнних злочинів та інших безчинств в Україні».

Відео демонструє наслідки злочинів, вчинених росіянами під час окупації Ізюму та Балаклії.

«Так само, як ми притягнули до відповідальності винних у геноциді на Нюрнберзькому процесі після Другої світової війни, ми повинні притягнути до відповідальності Путіна та його солдатів за російські жахи, заподіяні Україні. Дякую @ukrainer за це зворушливе відео» – заявив голова комітету Майкл МакКол.

Опубліковане відео є короткою нарізкою кадрів з документальних серій «Деокупація», знятих відразу після звільнення українських міст у 2022 році.

Фільми є на каналі Ukraїner у Youtube та вже транслювалися на національних українських телеканалах, серед яких «5 канал», «Еспресо» та «Канал 24».

У 2023 році «Деокупація» була номінована на Національну премію імені Тараса Шевченка в номінації «Наративна журналістика». Автором проєкту є український журналіст Богдан Логвиненко, який наразі готує однойменну книжку репортажів на основі поїздок в деокуповані регіони.  

«Деокупація» також доступна в англійському та польському дубляжі. 

Окрім Ukraїner, комітет із закордонних справ Палати представників (який зараз очолюють республіканці) у межах слухання поширив і матеріали від інших українських та міжнародних організацій, серед них – відео зі свідченнями батька, чийого сина викрали та депортували росіяни після обстрілу евакуаційної колони біля Купʼянська.

Відео було створене та надане українською громадською організацією PR Army у межах їхнього проєкту про примусові депортації українців під назвою «Where Are Our People?». 

Раніше ми повідомляли, що книга «Ukraїner. Країна зсередини» очолила топ продажів на Amazon.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь