Спецпроєкти

Держкіно скасувало наказ про реорганізацію Довженко-центру: подробиці


Наказ щодо про реорганізації Довженко-центру більше не є чинним. Як розповіли у Довженко-центрі, у Господарському суді міста Києва відбулося чергове судове засідання у справі  щодо визнання незаконним наказу № 100 про реорганізацію Центру.

«Планувались дебати – останні  промови сторін та прийняття рішення. Ще на минулому засіданні 27 червня представники Держкіно шукали підставу чи привід зупинити провадження у справі. Сьогодні відбулось щось дивовижне: представник Держкіно заявив клопотання про закриття провадження у справі у зв’язку із відсутністю предмету позову, тобто відсутністю наказу!» – йдеться у повідомленні.

Держкіно видало новий наказ, яким було визнано, що оспорюваний наказ про реорганізацію втратив чинність.

Однак у Довженко-Центрі не вважають цей крок позитивним і стверджують, що Держкіно може видати новий необгрунтований наказ.

Передісторія

У 2022 році Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. Представники центру заявили, що де-факто це означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року зберігає, досліджує і популяризує українське кіно.

Українське суспільство висловилося проти реорганізації Центру: відповідна петиція зібрала потрібну кількість підписів – понад 25 тисяч.

Згодом Державне агентство з питань кіно відсторонило з посади в.о. гендиректорку «Довженко–Центру» Олену Гончарук, призначивши на цю посаду кінологиню Юлію Каждан. Пізніше Каждан, яку колектив Центру не визнав як нову в.о. гендиректорки, звільнилася. Її мав тимчасово замінити режисер, куратор, кінокритик, член міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI Андрій Алферов.

Вже у 2023-му конкурс на посаду гендиректора «Довженко-Центру» виграла Олена Гончарук, яка виконувала обов’язки директорки з квітня 2021-го до листопада 2022-го.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь