Спецпроєкти

ПЕН-Америка закликає Елізабет Ґілберт дописати книжку про Сибір. Авторка скасувала вихід твору, щоб підтримати Україну


Організація PEN-America закликала письменницю Елізабет Ґілберт повернутися до написання книги про Сибір.

У своєму повідомленні PEN-America висловлює надію, що Гілберт перегляне своє рішення. Також у організації закликають інших письменників підтримати вчасне видання книги. PEN-America підкреслила, що література та творчість «не повинні стати жертвою конфлікту».

Сама письменниця опублікувала запис в Instagram, де повідомила, що скасувала випуск своєї книги The Snow Forest.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Elizabeth Gilbert (@elizabeth_gilbert_writer)

У книжці йдеться про релігійну сібірську сім’ю, що прожила в ізоляції понад чотири десятиліття. Роман мав на основі справжню історію сім’ї Ликових, яка була описана у книзі Василя Пєскова (екскореспондента «комсомольської правди»).

Українські фанати письменниці висловили своє обурення щодо сюжету книги і активно зверталися до Елізабет Ґілберт в соцмережах. Письменниця пояснила – вона дійсно підтримує Україну і вважає, що зараз не є відповідним час для публікації такого твору.

Це не єдине звернення українських фанатів/-ок до зарубіжних діячів/-ок мистецтва – наприклад, нещодавно в соцмережах почалися дискусії щодо коміксу Нори Круґ «Щоденники війни». Для книжки авторка рік листувалася з українською журналісткою і російським ілюстратором.

Питання висвітлення позиції росіянина, як і спірність доречності малюнків трагедії – те, про що зараз активно дискутує українська спільнота. Наприклад, перекладачка Ярослава Стріха поділилась, що дещо стурбована змістом книжки:

«Може, як дайджест новин це ок, але якщо видавати такі перемальовки книжкою для вічності, то це видається стерв’ятницьким паразитуванням на українських травмах».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь