Спецпроєкти

У Києві можуть знести історичний будинок, із балкона якого Грушевський міг проголосити незалежність УНР


У ЗМІ з’явилася інформація про плани забудовника знести історичний будинок, розташований в Києві навпроти Софійської площі, з балкона якого Михайло Грушевський міг оголости незалежність Української Народної Республіки (УНР).

Міський голова Віталій Кличко заявив, що не має достатньо історичних доказів про цей виступ, але зазначив, що розглядається можливість надання будинку статусу пам’ятки архітектури.

Подробиці

Згідно з повідомленням активіста Дмитра Перова та міського голови Кличка, історичний будинок за адресою вулиця Софіївська, 20/21 (за іншими джерелами – вул. Володимирська, 21/20) може бути знищений незабаром.

Дмитро Перов, захисник київської історичної спадщини, звернув увагу на цей матеріал та додав до свого посту рендер офісного центру, який планується побудувати на місці будинку.

Перов наголосив, що будинок знаходиться в буферній охоронній зоні комплексу пам’яток національного значення “Софія Київська”. Інформація про можливе знесення історичного будинку викликала обурення серед користувачів соціальних мереж.

Департамент охорони культурної спадщини (ДОКС) Київської міської державної адміністрації повідомив – на 1 червня 2023 року цей будинок не зареєстрований як об’єкт культурної спадщини.

Згідно з інформацією департаменту, у 2005 році Головне управління охорони культурної спадщини подавало документацію Міністерству культури з метою занесення будинку до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Проте внаслідок наказу міністерства від 5 липня 2011 року будинок був визнаний таким, що не відповідає критеріям пам’ятки архітектури.

Втім, міський голова Кличко заявив, що фахівці ДОКС разом з науковцями наразі вивчають матеріали, щоб призначити будинку статус пам’ятки архітектури.

Раніше ми повідомляли, що київська влада відхилила петицію проти забудови виявлених стародавніх печер Давньої Русі.

Також ми писали, що з унікального Свидовецького масиву збираються зробити гірськолижний курорт.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь