Спецпроєкти

Бізнес-стратегії, правильна комунікація та соцвідповідальність: що обговорювали на конференції «неначасі»


Минулими вихідними пройшла конференція «неначасі», яка зібрала представників малого та середнього бізнесу, що залишився в країні, працює і продовжує допомагати.

Вдруге власники та керівники з IT, HoReCa, сервісів, медіа, креативу тощо зібрались поділитись досвідом бізнесу під час війни. Партнерами заходу стали супермаркет окулярів Люксоптика, сучасна система обліку для бізнесу Poster, вода «Моршинська« та київська кав’ярня Yellow Place. 

Провідною темою «неначасі» була гра в довгу. Варто усвідомити, що ніхто не знає тривалість повномасштабної війни. І так само варто готуватися до затяжної кризи навіть після закінчення бойових дій. Як саме і які нові виклики чекають бізнеси, власне, і розповідали спікери конференції.

Декілька головних тез з конференції: 

Український бізнес звик до спринтерських дистанцій, швидких результатів та короткострокового повернення інвестицій. Але зараз про це можна забути: тільки ті, хто готовий перетворитись на марафонців, зрештою, продовжують працювати і зростати. 

Бізнесам допоможе насамперед грамотно вибудована культура всередині компанії. Цитуючи одного зі спікерів, Валентина Панюту з United24 Media, «культура їсть стратегію на сніданок». Жодна стратегія не спрацює, якщо в компанії насамперед немає чіткого зводу законів, як себе вести в тих чи інших кризисних ситуаціях. Ті цінності, що закладені в бренд-модель, саме під час тотальних криз і мають доводити свою спроможність. 

Іншою важливою складовою є чесна комунікація з клієнтом. Сьогодні ми бачимо багато спекуляцій на темі війни. Свідомих або ні, але вони шкодять компаніям тактично, і зрештою, репутаційно вдовгу. Тариф «Байрактар», морозиво «ППО», сухарики «ЗСУ», «КомБуча» та інші приклади ситуативного маркетингу далеко не завжди сприймають як позитивні. Про формулу чесної та ефективної комунікації розповідав Юрій Чорненький, голова маркетингових комунікацій Київстар. 

Ще один важливий виклик, з яким вже сьогодні стикається бізнес будь-якого розміру, — небувалий до цього дефіцит професіоналів на всіх рівнях. Сьогодні Україна переживає унікальну ситуацію на ринку праці, коли вакансій більше, ніж відгуків.

Артур Міхно, співзасновник та СЕО work.ua, розповів, як сьогодні бізнесу боротись за робочі місця і зацікавлювати співробітників бажати довгих стосунків з компаніями. У своїй доповіді він пояснив, що людей в офісі цікавитимуть не смачна кава та PS, а сенси, мотивація та розвиток. Саме тому на зміну KPI сьогодні приходить OKR, тобто підхід, коли головним в досягненні результату є нечіткий показник успіху, а сенс до нього рухатись, коли на кожній ланці людям зрозуміло, навіщо, окрім грошей, компанія цим займається. 

Звичайно, поведінка компанії повинна бути гнучкою та адаптивною. Будь-яка криза – це ще й можливості. Прийняття хаосу та його організація були темою доповіді Ігоря Фінашкіна, засновника та креативного директора IAMIDEA, який розповідав про те, як знаходити можливості в кризових ситуаціях та перетворювати хаос на друга. 

Окремою темою неначасі були сміливці, які запускають нові бізнеси і розвивають мережі існуючих. Про це розповідали Спартак Вєлішаєв, співзасновник «Міністерства Шаурми», та засновники MAD Bars House Альона Наталенко з Олексієм Польовим.

Родіон Єрошек, СЕО Poster, пояснив, як в умовах війни керувати сервісом автоматизації кафе і ресторанів та зробити так, що сьогодні сервісом користуються вже 18000 ресторанів від Харкова до Львова.

Закривав конференцію найактуальніший сектор – соціальні проєкти та благодійність. Анна Манухіна, CSR Lead в MacPaw та директорка MacPaw Foundation, розповіла, чим компанія займається під час війни, які продукти, орієнтовані на перемогу розробляє та як демонструє соціальну позицію. MacPaw не тільки розробляє IT-продукти, але й створила фонд, який активно волонтерить з 2016 року.

Купити відео-запис «неначасі» можна на сайті конференції.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь