Спецпроєкти

Генеральні прокурори десятків штатів США подають до суду на Instagram та Meta через вплив соцмережі на підлітків


Генеральні прокурори десятків штатів США подають до суду на Instagram та його материнську компанію Meta через вплив на молодих користувачів. Серед звинувачень – сприяння кризі психічного здоров’я молоді через звикання до соцмереж.

Позов, поданий у вівторок до федерального суду в Окленді, штат Каліфорнія, стверджує – Meta, яка також керує Facebook, неодноразово вводила громадськість в оману щодо серйозних небезпек своїх платформ.

«Meta використала потужні та безпрецедентні технології, щоб заманити, залучити та, зрештою, захопити молодь і підлітків», — йдеться у скарзі, поданій 33 штатами, включаючи Каліфорнію та Іллінойс.

Очікується, що дев’ять інших штатів подадуть аналогічні позови у вівторок.

Увага громадськості до впливу соцмереж на психічне здоров’я дітей досягла піку у 2021 році. Тоді ексспівробітниця Meta Френсіс Хауген оприлюднила внутрішні документи, які показали – Instagram погіршив проблеми із сприйняттям тіла деяких дівчат-підлітків і що компанія знала про це.

Meta та інші соцмережі вже стикаються з сотнями судових позовів, поданих від імені дітей і шкільних округів.

На початку цього року юристи, які представляють понад 100 сімей, подали головну скаргу, звинувачуючи соціальні медіа, зокрема Meta, Snapchat, Google і материнську компанію TikTok ByteDance у завданні шкоди молоді своїми продуктами. Ця справа триває.

Своєю чергою Meta заявила, що прагне убезпечити підлітків у соцмережах.

«Ми розчаровані тим, що замість продуктивної роботи з компаніям в усій галузі для створення чітких, відповідних вікових стандартів для застосунків, якими користуються підлітки, генеральні прокурори обрали цей шлях», —йдеться в заяві речника компанії.

Раніше ми повідомляли, що в Instagram можна буде створювати опитування у коментарях до постів та Reels.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь