Спецпроєкти

Київський тиждень критики: сьомою стрічкою міжнародної програми стане «Прісцилла» Софії Копполи


Київський тиждень критики, який триватиме 12-18 жовтня у кінотеатрі «Жовтень», нещодавно представив шість картин міжнародної програми, серед яких — гіти Канн і Берлінале.

Тепер відома остання стрічка, яку організатори тримали в секреті. На фестивалі покажуть біографічну драму про дружину Елвіса Преслі «Прісцилла» режисерки Софії Копполи («Труднощі перекладу», «Незаймані самогубиці»).

Кінематографістка представлена на фестивалі вже удруге — у 2017 році її фільмом «Фатальна спокуса» відкрився перший Київський тиждень критики.

Події стрічки починаються у 1959 році. Юна Прісцилла, донька американського військового, який несе службу в Німеччині, зустрічає на вечірці  Елвіса Преслі. Це початок їхньої непростої історії кохання, яка закінчилася скандальним розлученням.

Головну роль зіграла Кейлі Спені («Погані часи в Ель-Роялі»), за що її відзначили Кубком Вольпі Венеційського міжнародного кінофестивалю. Елвіса у стрічці втілив Джейкоб Ейлорді (серіалу «Ейфорія» та стрічка «Солодкий схід» Шона Прайса Вільямса, яку теж покажуть на Київському тижні критики).

Також у міжнародній програмі фестивалю:

  • «Анатомія падіння», Жюстін Тріє;
  • «Опале листя», Акі Каурісмякі;
  • «Химера», Аліче Рорвахер;
  • «Знамення», Балоджі;
  • «Тотем», Лілі Авілес.

Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині.

Програма події складається з чотирьох секцій: міжнародної програми, секції «Фокус: Україна — Польща» з українськими та польськими гітами, міжнародної ретроспективи «Людина з кіноапаратом», присвяченої залаштункам кіноіндустрії, та української ретроспективи «Жіноча роль», присвяченої знаковим акторкам і створеної спільно з Довженко-Центром. У межах події традиційно відбудеться нагородження Премією «Кіноколо».

Сьомий Київський тиждень критики триватиме з 12 до 18 жовтня в кінотеатрі «Жовтень».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь