Спецпроєкти

Середземноморська дієта може зменшити симптоми ПТСР – дослідження


Середземноморська дієта, багата на овочі, фрукти та рибу, може допомогти зменшити симптоми посттравматичного стресового розладу (ПТСР) або запобігти ним. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Nature Mental Health.

Висновки ґрунтуються на даних двох досліджень 2008 та 2013 року, в яких брали участь десятки тисяч жінок. Дослідники спиралися зокрема на дані про психічне здоров’я та харчові звички жінок.

Деталі

Отримані результати можуть допомогти в розробці дієтичних рекомендацій для людей, уразливих до посттравматичних стресових розладів, пояснила Керол Шівлі, професорка патології в Медичній школі Університету Уейк-Форест, яка не брала участі в дослідженні. Власне дослідження Шівлі показало – середземноморська дієта захищає мавп від надмірних стресових реакцій.

Для останнього дослідження дослідники з Жіночої лікарні Бригама та Школи громадської охорони здоров’я Гарвардського університету Т. Чан відібрали 191 жінку: 44 із симптомами посттравматичного стресового розладу, 119 із травмами, але без симптомів ПТСР, і 28, які не відчували жодного.

Загалом жінки в цій групі, які дотримувалися середземноморської дієти, що включає свіжі фрукти, овочі, горіхи, насіння, оливкову олію та рибу, менше відчували симптоми посттравматичного розладу. А от червоне та оброблене м’ясо позитивно асоціювалося з симптомами ПТСР.

Зв’язок між дієтою та ПТСР

Близько 4% населення світу протягом життя перенесли ПТСР. Розлад розвивається у деяких людей, які пережили травматичні події чи стали свідками таких.

«Багато людей зазнають травми, але лише у невеликого відсотка розвивається посттравматичний стресовий розлад. Це завжди було певною загадкою», — сказав Крістофер Лоурі, доцент кафедри інтегративної фізіології в Університеті Колорадо, Боулдер. За словами Лоурі, дієта може бути важливою частиною цього пояснення.

Погане здоров’я кишечника пов’язують із кількома психічними захворюваннями, зокрема з тривогою та депресією. Дослідження минулого року також виявило ознаки кишкового запалення у людей з ПТСР.

Раніше ми розповідали, що 70% українців відчувають стрес під час війни.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь