Спецпроєкти

70% українців відчувають стрес під час війни – дослідження


Дослідницька компанія Gradus Research провела дослідження психологічного стану українців під час війни і готовності звертатися по допомогу до фахівців. 

Подробиці

За результатами дослідження, понад 70% українців з початку війни відчувають стрес та сильну знервованість. Половина опитаних відчувають тривожність і напругу. 

Найчастіші причини: страх за безпеку близьких і свою власну, розлука з рідними, втрата роботи. 

Загалом у суспільстві переважають напруженість, надія і втома.

Психологічна допомога

Українці час від часу думають, що їм потрібна допомога, але все одно по неї не звертаються. Серед бар’єрів є переконання, що з важким психологічним станом можна впоратися самостійно

Експерти кажуть, що культури піклування про психічне здоров’я в Україні практично немає. Понад 80% українців ніколи в житті не зверталися до психолога. 

Психічне здоров’я має таке ж значення, як і фізичне. Довготривалий стрес викликає розлади сну, панічні атаки, емоційну нестабільність, напругу і тривожність. 

«24 лютого з’явився новий, невідомий поки для експертів фактор, що впливає на психічне здоровʼя. Такого рівня війни за існування доказової бази психологічної та психіатричної допомоги у нас не було», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Тому Олена Зеленська ініціювала створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Серед її цілей – сформувати культуру піклування про психічне здоров’я, навчити українців технікам самодопомоги, а також створити систему з якісними та доступними послугами із психічного здоров’я.

Раніше ми разом з коучем розповідали, як допомагати іншим без шкоди собі та піклуватися про свій емоційний стан. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь