Спецпроєкти

Від претендента на «Оскар» до нового фільму Віма Вендерса: у листопаді відбудеться 29-й фестиваль «Нове німецьке кіно»


9 листопада, на річницю падіння Берлінського муру, в київському кінотеатрі «Жовтень» розпочнеться фестиваль «Нове німецьке кіно», в межах якого покажуть чотири знакові прем’єри. Пізніше фестиваль проведуть в Одесі, Львові, Чернівцях і Харкові. Дати показів оголосять додатково.

Відкриє подію романтична комедія «Полум’яне небо» режисера Крістіана Петцольда, відомого за стрічками «Ундіна» й «Транзит». На цьогорічному Берлінале картина здобула Ґран-прі журі — «Срібного ведмедя», а на Одеському кінофестивалі — Спеціальну відзнаку журі міжнародного конкурсу. За сюжетом молодий письменник, який рушає пожити в будинку на березі моря, щоб зосередитися на своїй книзі. Втім, від роботи його відволікають зустрічі, на які він не очікував, та чарівна сусідка. Зближує головних героїв лісова пожежа та пастка, в якій вони опиняються.  

Також під час фестивалю можна побачити нову роботу номінанта на  «Оскар» та лауреата чисельних кінопремій Віма Вендерса «Ідеальні дні». Головний герой фільму прибирає туалети в Токіо і, здається, задоволений своїм простим життям. У вільний час він віддається улюбленим справам: слухає рок-музику, читає книги та вирощує дерева. 

Покажуть на фестивалі й одну з головних німецьких кіноподій року — драму «Учительська», яку висунули на здобуття премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Картина Ількера Чатака побачила світ на Берлінале, де здобула дві відзнаки, а пізніше вона отримала 5 нагород Німецької кінопремії. Фільм про вчительку-ідеалістку, яка намагається розплутати справу про крадіжку в школі. Жінка опиняється на роздоріжжі між своїми ідеалами та шкільною системою.

Ще одна стрічка з програми Берлінського кінофестивалю — «Одного разу ми все розповімо одне одному». Це мелодрама режисерки Емілі Атеф, яка зняла картину «Три дні з Ромі Шнайдер» та кілька епізодів серіалу «Убиваючи Єву». Події фільму розгортаються у 1990 році — останнім літом перед возз’єднанням Німеччини. Це історія кохання юної дівчини та вдвічі старшого за неї чоловіка.

Фестиваль триватиме з 9 до 14 листопада.

Раніше ми розповідали, що в Сербії скасували показ фільму «20 днів у Маріуполі». Сербська радикальна партія назвала стрічку антиросійською пропагандою.

Обкладинка: кадр з фільму Віма Вендерса «Ідеальні дні»

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь