Спецпроєкти

Які професії будуть затребуваними під час повоєнного відновлення Києва – аналітика


Під час повоєнного відновлення найбільш затребуваними на столичному ринку праці будуть спеціалісти будівельної сфери, медичні працівники, психологи та IT-спеціалісти. Про це повідомляє КМДА з посиланням на Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку Києва.

Подробиці

Для відбудови зруйнованої інфраструктури, доріг, комунікацій і житла ринок праці столиці потребуватиме будівельників, проєктувальників, архітекторів, спеціалістів у сфері енергетики та транспорту.

Прогнозують найбільший попит на такі професії:

  • слюсарі,
  • електрики,
  • зварювальники,
  • столярі,
  • монтажники,
  • працівники комунальної сфери.

Також існує й надалі зростатиме потреба в медичних кадрах – у лікарях різних спеціалізацій, кваліфікованих медичних сестрах і молодшому медичному персоналі. Особливо це стосується реабілітологів, психологів і психотерапевтів для надання допомоги і підтримки військовим, які повернулись з війни, членам їхніх сімей і членам сімей загиблих Захисників, людям, які перебували в окупації тощо.

Попит на неробітничі спеціальності теж існує: наприклад, на ІТ-спеціалістів чекають в усіх галузях економіки та безпеки країни.

Подолання безробіття

В Інституті наголошують: щоб зменшити рівень безробіття та стабілізувати столичний ринок праці, необхідно стимулювати процес повернення біженців, забезпечити соціальну і трудову реінтеграції, зайнятість в економіці й самозайнятість. Задля цього можна впровадити програми фінансової пітримки українців, які хочуть створити власний бізнес чи розвивати вже налагоджену справу зі створенням нових робочих місць.

Також серед заходів важливими є популяризація робітничих професій і виведення їх на вищий рівень престижності. Крім того, розвиток інклюзивного ринку праці, стимулювання зайнятості молоді та пенсіонерів, робота на дому тощо покращать ситуацію на ринку праці в Києві.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запустили онлайн-платформу для пошуку роботи для людей з інвалідністю.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь