Спецпроєкти

До міжнародної телеверсії церемонії «Оскар» додали нагородження фільму «20 днів у Маріуполі» з промовою режисера Мстислава Чернова


До міжнародної телеверсії Церемонії вручення нагород премії «Оскар» повернули нагородження фільму «20 днів у Маріуполі» та промову режисера Мстислава Чернова, повідомляє Суспільне.

Суспільне Культура покаже міжнародну телеверсію у п’ятницю, 22 березня, о 20:00.

Після звернення Суспільного Мовлення та Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Американська кіноакадемія доповнила міжнародну скорочену телеверсію.

Компанія Disney, яка займається міжнародним ліцензуванням шоу, надіслала  оновлену скорочену версію телеканалам-трансляторам у всьому світі.

«Ця перемога команди Мстислава Чернова має велике значення не лише для української кіноіндустрії, а й для всіх українців зрештою, саме це ми побачили у тисячах відгуків у соціальних мережах. Ефект цієї події на міжнародній арені, безумовно, буде потужним і тривалим, ця перемога і потужна промова Мстислава Чернова вже посіла своє почесне місце в історії кіномистецтва», — прокоментував виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін.

Раніше нагородження фільму «20 днів у Маріуполі» не було в міжнародній телевізійній версії. Крім нього, в ній були відсутні церемонії нагородження стрічок і в деяких інших категоріях.

Про «20 днів у Маріуполі»

У лютому 2022-го до Маріуполя вирушила команда журналістів – Євген Малолєтка, Мстислав Чернов та Василіса Степаненко. Вони прибули до міста вранці 24 лютого 2022-го і застали в ньому початок і перші кілька тижнів великої війни.

У березні Малолєтка, Чернов і Степаненко залишалися останніми представниками преси в місті, до якого вже увійшла російська армія. Саме завдяки журналістам світ побачив докази злочинів рф: фото та відео з розбомбленого пологового будинку, з лікарень та місць масових поховань.

Світова прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася 20 січня на Sundance – головному фестивалі незалежного кіно у світі. Фільм номінували в категорії World Cinema Documentary Competition. Стрічка отримала приз глядацьких симпатій.

Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскар» як найкраща документальна стрічка. Це перша статуетка для України, а також перший фільм, знятий на передовій, який отримав таку нагороду.

Інтервʼю з Мстиславом Черновим – про роботу над фільмом, повномасштабну війну і страх смерті – можна прочитати за посиланням.

Ось де подивитися «20 днів у Маріуполі» – онлайн і в кінотеатрах.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь