Спецпроєкти

Київрада визначила пам’ятники, які приберуть з публічного простору


 

Київрада визначила ще 53 пам’ятники та знаки, що відображають радянські та російські пропагандистські наративи та містять недостовірну історичну інформацію. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Подробиці 

Пам’ятники та знаки внесли до Переліку пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою рф та срср, що підлягають усуненню з публічного простору міста. 

30 об’єктів підлягають вилученню з публічного простору. Серед яких:

  • пам’ятник «Радянський танк» на просп. Берестейському, 52/2; 
  • чотири башти від радянських танків, що встановлені на честь радянських танкістів, та перебувають на території київських шкіл; 
  • барельєф, який залишився після демонтажу пам’ятника Володимиру Леніну біля станції метро «Театральна»; 
  • три пам’ятники російському та радянському науковцю Івану Павлову за адресами: вул. Госпітальна, 24-А, вул. Шовковична, 39/1, вул. Кирилівська, 103.

Також у перелік включили 23 об’єкти, які підлягають збереженню за умови вилучення окремих елементів композиції, корекції тексту або окремих його частин. Серед яких:

  • пам’ятник радянським льотчикам на вул. Лісова, 56 

«Пропонується викласти текст українською мовою, замінити пам’ятний напис із радянського на сучасний, з присвятою українським льотчикам, які полягли в роки Другої світової війни», – повідомила Ганна Старостенко. 

  • пам’ятнику викладачам і студентам КДХІ, які загинули під час Великої Вітчизняної війни (Вознесенський узвіз, 20) згадку про «Велику Вітчизняну війну» замінити на «Другу світову війну», цифри «1941-1945» – на «1939-1945», формулювання «німецько-фашистські загарбники» змінити на «нацистські загарбники».

Окрім цього, змінять  деталі на пам’ятниках загиблим співробітникам трамвайного депо (вул. Дегтярівська, 4) та учасникам оборони Києва в Голосіївському парку.

Раніше ми розповідали, що Київрада перейменувала проспект Правди на проспект Європейського Союзу. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь