Книжки для солодкого листопада
Вже два місяці поспіль відчути літо можна тільки за гроші, відвідавши теплі країни. Якщо ви серед таких щасливчиків – ось добірка книжок, які варто взяти із собою на відпочинок чи зимування. Якщо ж таке щастя вам тільки сниться, тоді просто зручно вмостіться в ліжку, заваріть чай, ближче до обличчя нахиліть світильник (чим не варіант засмаги?:) й уявіть, що ваш листопад також теплий і солодкий.
«Знайди мене», Ф. Дж. Вернон
Дебютний роман автора, про якого мені так і не вдалось дізнатися хоча б щось. Окрім того, що він із Канади. Перша його книжка – шикарна! Пригадую, проковтнула трилер за вихідні, хоча це не зовсім мій жанр. Автор не тільки продумав сюжет, але й порушив декілька важливих тем: жіночий алкоголізм, життя з психічним розладом, сексуальне насилля в ранньому віці, трагічність проживання не свого життя.
Головна героїня любить закласти за комірець. Вернон настільки докладно описує муки алкоголіка й безрезультатні намагання кинути згубну звичку, що нерідко запитувала себе, чи не з власного досвіду йому це відомо? В одну з таких вечірок дівчина із заможної родини напилася до безпам’ятства. Саме цього вечора авто її чоловіка знайшли над обривом, а тіло зникло. До останніх сторінок не могла здогадатися, хто ж убивця, думала зовсім на іншого героя. А коли прочитала речення, яким автор завершує книжку, зрозуміла, що буду радити «Знайди мене» усім.
Навіщо читати в листопаді? Книжка захопить із перших сторінок. Ви не захочете відвертати увагу навіть на хвилинку, щоб подумати про холодну осінню погоду чи про поганий настрій.
«Прощайте, вещи! Новый японский минимализм», Фумио Сасаки
Думаю, не тільки я під час самоізоляції розгрібала шафи й дивувалася, звідки в моїй квартирі стільки всього. Хтось любить запевняти, що речі роблять нас щасливими. Але ж насправді – заручниками, бо змушують слідкувати за трендами, заробляти гроші на купівлю, думати, де зберігати, а під час переїзду величезна кількість «скарбу» взагалі перетворює життя на пекло. Фуміо Сасакі – японець, який живе у квартирі 20 кв. м. У ній майже відсутня техніка, а весь гардероб вміщується в… рюкзак. Популяризатор філософії мінімалізму сказав «до побачення» навіть своїй колекції книжок (чого не можу йому простити) – близько тисячі найменувань. Який вигляд має його квартира до прийняття філософії мінімалізму та після, можна побачити на фото у виданні.
Фуміо Сасакі розповідає про те, чому вирішив віддати перевагу цій філософії, дає практичні поради, розповідає історії однодумців і підтверджує слова Ейнштейна про те, що «цінність людини повинна визначатися тим, що вона віддає, а не тим, що здатна отримати».
Навіщо читати в листопаді? Наступного місяця – підготовка до Нового року. А з ним – генеральне прибирання, сортування «віддати/продати/викинути». До того ж книжка привчає насолоджуватися не речами, а враженнями.
«Шлях митця», Джулія Кемерон
Ця книжка простояла в моїй книжковій шафі точно понад рік. Радію, що око впало на неї в найкращий час, коли потрібно було підзарядити творчі батарейки. Джулія Кемерон створила практичний курс для творчих людей. Він розрахований на три місяці щоденних занять. «Шлях митця» – чи не єдина книжка, практичні завдання якої я робила. Звісно, не щодня, не все, але робила ж. І мені навіть сподобалося!
Автор радить привчити себе до ранкового ритуалу – щоранку від руки писати три сторінки на будь-яку тему, щоб прочистити мозок, налаштуватися на день. Декілька місяців практикувала цю звичку й побачила результат. З улюблених порад Кемерон – тижневі творчі побачення. Коли у власній компанії йдете в музей, кіно, на каву. Такі перерви необхідні людям, які працюють зі словом.
І дуже важливі слова: «Те, чим ми дуже хочемо займатися – це і є те, чим нам судилося займатися. І коли ми починаємо це робити, одразу знаходяться гроші, відчиняються потрібні двері, ми почуваємося так, ніби приносимо цьому світу користь, а робота нарешті здається грою», – пише Джулія Кемерон.
Навіщо читати в листопаді? Можливо саме ця книга відповість на більшість творчих запитань. І в останні місяці року ви нарешті розпочнете те, про що так довго роздумували.
«Энергия. Новая валюта. Как поддержать баланс жизненных сил», Леонид Кроль
Після гарної відпустки повертаємось до роботи як нова копійка. Але де брати сили й енергію впродовж року? Кандидат медичних наук Леонід Кроль написав на цю тему кльову книжку. Він назвав енергію новою валютою нашого часу. Адже «енергія схожа на гроші: можна не тільки виміряти, багато її чи мало, але й розглянути енергію як потік, як середовище. Її неможливо пасивно заощадити – енергії стає більше тільки коли її правильно інвестуєш».
Автор розповів про дванадцять енергетичних профілів на прикладі своїх клієнтів. Впізнаєш не тільки себе, але й своїх друзів, рідних, колег. У книжці також є додаток з описом усіх профілів – для перевірки себе. Леонід Кроль переконує, «якщо людина біжить дуже швидко, то не тільки “до чогось”, але й “від чогось”». Допомагає знайти особистий метод збереження енергії, трохи розібратися в собі й переконатись, що все й з усіма нормально, просто ми представники різних енергетичних профілів.
Навіщо читати в листопаді? Читати на тему психології ніколи не завадить. А листопад нерідко є місяцем особливої рефлексії.
«Марк Цукерберг», Валентина Вздульська
Я обожнюю серію «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» видавництва IPIO. І як дитина радію кожній новинці. Одна з них – книжка про людину, яка неймовірно змінила наше життя, – засновника Facebook. Ще не встигла її прочитати, але вже можу радити. По-перше, ще жодне видання із цієї серії мене не розчарувало. По-друге, Цукерберг заснував власний книжковий клуб, зобов’язався читати нову книжку кожні два тижні – «наш чєловєк». Хоча вся серія адаптована для дітей, я, доросла тьотя, читаю із задоволенням і вам раджу.
Навіщо читати в листопаді? Тому що в будь-яку пору року нам потрібні герої для натхнення. А ця книжка дозволить нарешті відлипнути від мобільного екрана як батькам, так і дітям.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.