Скандинавська ходьба – не спорт для пенсіонерів. Пояснюємо, як прості тренування допомагають схуднути і чому вони корисні для серця
Рік тому моя подруга, яка щойно повернулась з Європи, покликала мене тренуватись у парку. Обіцяла показати тренування, яким займається кожен другий європеєць. Я була вражена, коли замість інноваційних тренажерів чи обладнання вона вручила мені палиці для скандинавської ходьби! Вражена, але й трохи розчарована, адже думала, що скандинавська ходьба – це марнування часу і спорт для пенсіонерів.
Таку думку часто можна зустріти на теренах інтернету в обговореннях цієї активності. Проте мій скепсис розвіявся зі свіжим вітерцем, що підганяв нас під час прогулянки. У кінці тренування я відчула, що всі м’язи тонізувались, зігрілись, і при цьому зовсім не було відчуття втоми.
Мене дуже надихнули ці відчуття. Стала цікавитись цим видом спорту, навіть пішла на курси й отримала сертифікат тренера зі скандинавської ходьби. Вже рік прогулянки із палицями тричі на тиждень – невід’ємна частина мого життя.
Ось три переваги, які переконали мене, що скандинавська ходьба корисна
Схуднення
Минулого літа, тренуючись із палицями три місяці, я схудла на 10 кілограм. Минув рік і вага не повертається. Таких стабільних і швидких результатів у боротьбі за ідеальну вагу я не здобула у жодному виді тренувань.
Заняття у спортзалі з тренером взагалі не давали мені ефекту. Біг надто втомлював, було складно мотивувати себе на пробіжки.
Коли стала вивчати інформацію про скандинавську ходьбу, зрозуміла, чому вона допомогла так швидко попрощатись із зайвими кілограмами. За одну прогулянку з палицями середньостатистична людина спалює 400-600 кілокалорій. Щоб спалити стільки ж, підіймаючи залізо в залі, потрібно працювати вдвічі довше та важче.
Процес жироспалювання запускається саме під час кардіотренування на низькому пульсі. Рухаючись із палицями, людина збільшує амплітуду руху рук і ніг, йде досить швидко, але не біжить. Саме такий темп дозволяє серцю стукати в потрібній швидкості.
Якщо говорити про форму і зовнішній вигляд, а не лише кілограми – тут теж класний результат. Адже під час тренування працює 90 відсотків усіх м’язів тіла. Нижня частина тренується завдяки ходьбі, верхня – завдяки роботі палицями. Вони слугують не опорою, а додатковим навантаженням на м’язи плечового поясу, спину, прес.
Доступність
Для деяких видів спорту потрібно багато різного екіпірування. У скандинавській ходьбі все максимально просто: необхідні лише палиці й пара зручного взуття. Свої палиці і кросівки я завжди вожу в багажнику.
Тренуватись можна за будь-якої погоди, навіть в дощ.
Зараз актуальним аргументом є ще й те, що ці тренування не залежать від карантинних обмежень. В той час, як басейни, фітнес-центри працюють нестабільно, парки й ліси завжди в доступі.
Можна ходити пішки з палицями на роботу, з роботи, можна брати їх з собою в будь-яку подорож. Телескопічні палиці дуже компактні у складеному вигляді, раджу обирати саме їх.
Оздоровлення
Мені як засновниці фонду «Твоя опора», що опікується дітьми з вадами серця, відома лячна статистика по серцево-судинним хворобам в Україні та світі. Тож для мене у виборі цього спорту дуже важливим аргументом було те, що він корисний для серця.
Розповім, як це працює.
Під час тренування виникає гідродинамічний ефект. Це відбувається, коли ми одночасно ударяємо палицею та п’ятою об землю. У кровоносних судинах від такого руху виникає вібрація, що дозволяє швидко прокачувати кров.
Крім того, скандинавська ходьба – це тренування на свіжому повітрі, і ми поглинаємо багато кисню. Таким чином серцю доводиться переганяти більші об’єми крові, ніж у стані спокою. Активний кровообіг розширює судини. Тож у тонус приходять не тільки м’язи, а й уся серцево-судинна система.
Для мене як офісного працівника ще одна важлива функція спорту: розвантаження спини. І скандинавська ходьба з цим чудово впоралась. У мене помітно змінилась постава, а болі в спині вже не турбують.
Причиною поганої постави та дискомфорту зазвичай є нерозвиненість м’язів плечового поясу, шиї та попереку. Робота палицями чудово тонізує та навантажує саме ці групи м’язів. Зауважу, що під час тренування важливо працювати за правильною технікою. Шкоди у цьому спорті завдати досить складно, але користь нівелюється, коли вправи виконують неправильно. Тож дуже раджу взяти кілька занять з тренером.
6 червня стартує серія благодійних тренувань зі скандинавської ходьби. Щонеділі червня (06.06., 13.06., 20.06, 27.06.) на НСК Олімпійському я проводитиму тренування, а виручені за стартовий набір кошти ми спрямуємо на проєкт Велике маленьке серце.
Разом з нами освоювати техніку скандинавської ходьби будуть телеведучі Надія Матвєєва, Тетяна Тєрєхова, Катерина Трушик, співачка та акторка Діана Глостер, відомі блогери та лідери думок. Запрошую і вас реєструватися на марафон – потренуємось і разом зробимо добру справу.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.