Бутерброди, сендвічі, канапки. У чому різниця
По суті, це одне й те саме, так. Але є нюанси. Пояснюємо, чим відрізняються бутерброди, сендвічі й канапки, а також пропонуємо прості рецепти приготування.
Бутерброди: що це і прості рецепти приготування
В Україні бутерброди інколи називають «накладанцями», а в англомовних країнах, як правило, тільки тостами.
Почнемо із бутербродів. Це слово пішло від німецького «butterbrot» та у перекладі на українську означає «хліб із маслом». В Україні бутерброди інколи називають накладанцями (тобто накладати щось на хліб), а в англомовних країнах, як правило, тільки тостами.
Сьогодні ця страва означає не лише «хліб із маслом», а й будь-який шматочок хліба із будь-яким додатком зверху: від класичної ковбаси з сиром до багатошарових «начинок» із різних сортів м’яса, овочів, фруктів, зелені, соусів та паштетів. Наприклад, національна страва Данії під назвою сморреброд являє собою шматок хліба із вежею різних додатків.
З чим можна зробити бутерброди?
Плюс бутербродів в тому, що з ними можна експериментувати майже як завгодно: робити солоними чи солодкими, додавати різні начинки, створювати тонкі чи багатошарові. Найпопулярніші начинки, звісно, солоні, та задля разноманіття спробуйте і солодкі.
Ось кілька рецептів смачних бутербродів, які можна доволі швидко приготувати:
Бутерброд з хумусом і авокадо
П’ять хвилин часу – і ідеальний сніданок готовий.
Знадобиться:
- 2-3 шматочки хліба (на одну порцію);
- хумус (ми рекомендуємо класичний, та обирайте з будь-яким смаком, що вам до вподоби);
- 1 стиглий авокадо (аби був м’якенький);
- сіль та перець за смаком.
Приготування:
Підсушуємо шматочки хліба в тостері. Якщо немає тостера, можете просто взяти корисний цільнозерновий.
Змащуємо хліб хумусом. Ріжемо авокадо тоненькими скибками і викладаємо зверху хумусом. За бажанням можна посипати зверху сіллю та перцем або прикрасити листочками зелені.
Бутерброд з шоколадною пастою та бананом
Теж доволі легкий у приготуванні і смачний бутерброд, який порадує тих, хто не уявляє день без солоденького.
Знадобиться:
- 2 шматочки хліба (на одну порцію);
- вершкове масло;
- шоколадна паста;
- 1 невеликий банан.
Приготування:
Обсмажте шматочки хліба з двох боків до золотавої скоринки. Змастіть два шматочки хліба шоколадною пастою (можна замінити арахісовою, якщо більше полюбляєте саме її), викладіть зверху нарізані банани. Можна залишити їх шматочками, а можна розчавити виделкою до пюреобразного стану.
Бутерброд з лососем та вершковим сиром
Найсмачніший бутерброд (на думку редакції bit.ua). Спробуйте і ви!
Знадобиться:
- 2 шматочки хліба (на одну порцію)
- упаковка слабосоленого лосося;
- вершковий сир (як для суші);
- 1 невеличкий огірок;
- кунжут і мікрогрін за бажанням.
Приготування:
Знову ж, хліб можна брати цільнозерновий або звичайний – трохи підсушений в тостері чи на пательні.
Змащуємо шматочки хліба сиром, акуратно викладаємо зверху шматочки лосося і тоненькі скибки огірку. Зверху можна прикрасити зеленню і кунжутом.
Гарячі бутерброди
Це не тільки підігріті в мікрохвильовці шматочки хлібу з сиром. Пояснюємо, як приготувати гарячі бутерброди з різними начинками. Спойлер – буде смачно!
Бутерброд зі шпинатом і сиром
Цей оригінальний бутерброд потребує трошки більше часу для приготування, та результат того вартий.
Знадобиться:
- 1 багет;
- заморожений шпинат (за смаком);
- 200 грамів твердого сиру;
- вершкове масло;
- сіль і перець за смаком.
Приготування:
Шпинат розморозьте, приберіть зайву вологу і протушкуйте хвилин 5-7 на вершковому маслі, за смаком додайте до нього сіль і перець.
Натріть сир на тертці, наріжте багет.
Застеліть ємність для запікання пергаментом, викладіть шматочки багету. Їх можна трохи змастити вершковим маслом. Зверхну викладайте шпинат та твердий сир.
Запікайте за 180 градусів, доки сир не розплавиться.
Бутерброд з грибами та сиром
Неймовірно ситний гарячий бутерброд, який може стати повноцінним обідом.
Знадобиться:
- 1 невеликий багет,
- 300 гр грибів
- 300 грамів твердого сиру;
- вершкове масло;
- зелень, сіль та перець за смаком.
Приготування:
Гриби миємо і нарізаємо. Смажимо їх на вершковій олії, доки не стануть м’якенькими і не набудуть золотавої скоринки.
Багет розрізаємо навпіл, частково виймаємо м’якиш і викладаємо гриби. Зверху посипаємо натертим твердим сиром.
Застилаємо пергаментом ємність для випічки, викладаємо багет. Запікаємо за 180 градусів, доки сир добре не розплавиться.
Бутерброди як в дитинстві
Пам’ятаєте, як мама чи бабуся готували смачні бутерброди з хліба, обсмаженого в суміші молока та яєць? Пропонуємо згадати цей рецепт і відтворити його, аби знову відчути смак дитинства.
Знадобиться:
- батон – 5-6 шматочків;
- вершкове масло або соняшникова олія;
- 150 мл молока;
- 1-2 яйця;
- сіль і перець за смаком.
Приготування:
Збиваємо яйце (яйця) в мисці. Додаємо молоко, спеції за смаком і ретельно перемішуємо.
Обвалюємо в цій суміші шматочки батону (вони мають бути не надто товстими, але й не дуже тонкими, аби не розвалилися). Викладаємо на розігріту пательню, попередньо змащену олією. Підсмажуємо з обох боків до золотавої скоринки.
Також на готові бутерброди можна викладати сир.
Як готувати сендвіч?
Сендвіч — це той самий бутерброд, тільки закритий. Він може бути солодким або солоним, його можна робити як із хлібу для тостів, так і з цілого багету, булочок або навіть круасанів. Той самий бургер, насправді, — сендвіч із котлетою. Просто котлету кладуть не поміж скибочок хліба, а у розрізану навпіл круглу булочку.
В Італії закрити сендвічі називаються «паніні», вони можуть бути як холодними, так і гарячими. А у США та Канаді поширені сендвічі трикутної форми, які називають «клубними сендвічами».
Як правило, два клубні сендвічі — це розрізаний по діагоналі один сендвіч, що складається із прямокутних тостів. Ви такі стовідсотково бачили, вони зазвичай продаються у магазинах або автоматах по дві штуки у пластиковій або картонній упаковці.
Саме слово «сендвіч» пішло від Джона Монтегю, Четвертого графа Сендвічського, лондонського міністра і гравця, що жив у 18 сторіччі. Згідно із легендою, старий Джон винайшов сендвіч у 1762 під час гри у крибедж. Гра тривала кілька годин поспіль і граф геть не мав часу на обід. Аби не бруднити рук, Джон Монтегю замовив у слуги, щоб йому подали їжу між двома скибочками хліба. Його друзям-гравцям сподобався такий спосіб їжі без відриву від гри, і вони теж замовили «хліб по-сендвічськи».
А от канапки — трохи інша історія. Саме слово «канапка» пішло від французького canapé, що у перекладі означає «диван» і «канапу». Бутерброди цим словом почали називати, оскільки шматочки шинки, сиру, томатів та інші складові складали на булку чи батон ніби подушки на дивані.
Як готувати канапки?
Словом «канапе» в українській мові переважно називають крихітні бутерброди та фінгер-фуд — банкетну закуску завбільшки з палець. Водночас на Західній Україні словом «канапка» називають будь-який бутерброд. А у польській мові слово kanapka вживається щодо сендвічів.
В Італії закуски-канапки називають «брускети», а от в Іспанії вони носять назву «пінчос» та подаються в барах Іспанії до пива або червоного вина. «Брускета» у перекладі з італійської означає «запікати на вуглях», її відмінна риса від усіх інших бутербродів у тому, що скибочки хліба попередньо обсмажують на грилі чи на сковорідці без олії — тобто підсушують.
А от назва «пінчо» походить від іспанського «шпажка», оскільки для скріплення компонентів закуски часто використовували дерев’яні шпажки. Зазвичай це невеликий шматок хліба (як правило, багета) із різними видами закуски на ньому. У великих іспанських містах, наприклад, таких як Віторія та Більбао, регулярно влаштовують конкурси на найкращі пінчос регіону.