Спецпроєкти

Сміття замість грошей. В Індії відкрили кафе, в якому міняють пластик на їжу


В індійському місті Амбікапур почало працювати кафе, де кожен гість може отримати їжу без грошей — треба лише розрахуватися... пластиковим сміттям.

Ідея проекту належить компанії Swach Bharat, що спеціалізується на чистці доріг, і швидко знайшла підтримку у влади, повідомляє видання Economic Times. За словами представників влади, подібне кафе може вирішити одразу дві проблеми: голод у місті та збір сміття.

В обмін на один кілограм пластикового сміття можна отримати порцію рису із сочевицею.

Обід у такому закладі обійдеться відвідувачам у кілограм пластику, а сніданок — у півкіло. В обмін на один кілограм пластикового сміття можна отримати, наприклад, порцію рису із сочевицею. Для того, щоб зібрати кілограм такого сміття, пересічна людина має витратити близько двох годин. Відходи, за які люди купуватимуть собі їжу, потім перевозитимуть на спеціалізоване підприємство для подальшої переробки.

Передбачається, що перш за все відвідувачами закладу стануть безхатченки й малозабезпечені мешканці Амбікапуру.

В Індії практично всюди заборонене використання пластикового одноразового посуду. Однак незважаючи на це, щорічно мешканці країні створюють майже 26 тисяч тонн пластикових відходів. Як правило, ці відходи опиняються на вулицях, створюючи непрохідні звалища.

Державна компанія Swach Bharat, яка стала ініціатором проекту, займається очищенням доріг і вулиць в країні. Зібраний пластик працівники компанії спрямовують на будівництво автомобільних доріг. В Індії вже збудували кілька автомагістралей з використанням пластикових відходів. Спеціалісти кажуть, що довговічність такого покриття набагато вища, ніж у звичайного асфальту.

Окрім того, в індійському штаті Ассам також працює школа, за навчання в якій можна платити пластиком для переробки. Раніше пластиковими відходами у штаті обігрівали приміщення, і це було не найкращим варіантом – і для здоров’я окремих людей, і для екології регіону в цілому. Тепер родини зможуть відправити дітей до школи і заодно позбутися відходів, що в подальшому перероблятимуться.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь