Спецпроєкти

Як порно шкодить нашим уявленням про секс


Можна говорити, що завдяки маркетологам жінка перетворюється на одвічний об’єкт втіхи та бажання. Але точніше було б зазначити, що така стереотипізація відбувається за рахунок попиту, який створює чоловічий сегмент будь-якої цільової аудиторії.

Раніше ми наводили результати досліджень, які доводять, що жінки збуджуються від візуальних образів так само, як і чоловіки. Втім, представниці жіночої статі не показують це явно та не стають здобиччю маркетологів, що люблять продавати секс. Ми вважаємо, що це зумовлено стигматизацією суспільства, яке клеймить сексуально активних дівчат.

Однак, якщо жінка не буде клеїти з себе монашку, то відразу у публічному місці ми можемо спостерігати мініатюру «кроленя опинилося серед прайду голодних левів». А ось більш важливі грані особистості та здоров’я жінок залишаються поза увагою. Зокрема, одна з найважливіших — жіночий оргазм. Хоча, ще гірше, коли про оргазм не просто забувають, а створюють міфи навколо нього.

Про що «забуває» порно?

Одне з джерел міфів про жіночий оргазм — порно. Так, Карл Родріг і Джулі Лавін з департаменту сексології Університету Квебека з Монреаля переглянули 50 найпопулярніших відео з порносайту №1 Pornhub і вирахували, що жіночий оргазм показаний лише в 18% випадків. А це, на думку вчених, може укріпити стереотипи про «вторинність» жіночого оргазму, який в реальному житті залишається поза увагою.

Дослідники уточнюють, що порно — це не сфера «виключно оргазмів», але воно є найдоступнішим та найрозпосюдженішим посібником сексу. Тим паче, з розвитком технологій, сучасна людина може не обмежуватися звичайним переглядом порно, як це робили декілька десятків років інші жителі Землі. Секстинг, VR, дейтінг-додатки, секс-іграшки з безпровідним зв’язком — технологічний арсенал для вивчення насолоди.

І порно могло б стати ще одним навчальним матеріалом про жіночий чи чоловічий оргазм. Якщо не потурати багатовіковим стереотипам, щодо чоловічої сексуальної активності та незначущості жіночої насолоди. Тоді б якщо вас хтось застукав за переглядом подібного контенту, можна було б з високо піднятою головою відповісти, що ви займаєтесь самонавчанням й іншим радили б подібне. Так можна і присоромити співрозмовника, який хотів виставити вас на сміх через перегляд порно-матеріалів. Хіба що, такий сценарій небажаний, якщо ви працюєте вихователем/-лькою у дитячому садку.

Оргазм жінки важливий не лише для неї

Логічно, що оргазм жінки позитивно впливає не лише на її здоров’я, а й на психіку партнера. Група вчених з Університету Мічігана дослідили, що чоловіки, жінки котрих регулярно отримують оргазми мають вищу самооцінку та здоровішу психіку вцілому. А його відсутність може негативно впливати на психічне здоров’я чоловіка, який її оргазм розцінює, як власний статевий успіх.

Не те, щоб ми ставили якісь високі вимоги до звичайного порно чи ставали занадто претензійними до нього. В усякому разі, наші очікування лише наші проблеми. Але нерозумно було б у боротьбі за підвищення сексуальної обізнаності не звертати увагу на один з головних стовпів стереотипізації сексу. Сексу, який закінчується, коли чоловік еякулює, а з жінкою щось не так, «іншим разом щось вигадаємо».

А тим часом, дослідники департаменту соціології Університету Оклахоми звернули увагу на здавалось банальний факт — зв’язок між переглядом порно та релігійністю людини. Здавалося б, що зв’язок передбачуваний і обернено пропорційний — чим більше порно, тим менш релігійним є глядач. І результати першої групи піддослідних це підтвердили. Однак, у другій групі, були віруючі, які дивились порно частіше — один раз на день чи частіше. Показники таких учасників експерименту стали справжньою несподіванкою. За оцінкою соціологів, представники другої групи показували таку ж віру в Бога, частоту молитв та відсутність сумнівів у «божому промислі» на рівні з іншими прихожанами, які, взагалі, ніколи не дивились такого контенту.

Таким чином, співвідношення релігійності людини до частоти переглядів порно виглядало б, як парабола, яка опускається у певній частоті відвідування порносайтів. А потім лінія здіймається верх, доводячи, що якщо не соромитись власних бажань, то і совість буде чистіша, і на твою віру це не впливатиме істотно.

Хороша прелюдія — швидка прелюдія

Також, завдяки порно ми знаємо, що жінці достатньо у чомусь провинитись чи замовити доставку піци, щоб збудитись. Порно нам допомогло зрозуміти, що секс це дивовижна валюта, якою жінка має розрахуватися з чоловіком. Тому, порно-фільми — чудовий посібник з міжособистісних відносин. Лише, на жаль, без статистики інфекцій, що передаються статевим шляхом, які є вірним супутником безпорядного сексу без захисту.

У переважній більшості відео, жінка може неймовірно довго гратися з чоловічими статевими органами, вигадувати різні конкурси, неначе вона сільський тамада та виробляти такі штуки, під які можна спокійно підставляти звуки бітбоксу. Після чого чоловік почне займатись з нею коханням. А у кращому випадку, може на наносекунду спуститися до неї, після чого його пані вже готова на все на світі. З урахуванням того, що вони щойно зустрілись.

Звичайно, якщо подумати про це у реальному житті, то зрозуміло, що то все міф та далека від реальності ситуація. Але на підсвідомому рівні таке відношення до жіночого збудження може відкладатися. І буде знову цементуватися уявлення, що жінка збуджується лише від думок про секс, а от чоловікам треба вдаватися до певних маніпуляцій.

Іншою стороною порно-прелюдій є самоугнітання жінок, які ще не можуть повторити весь оральний арсенал порно-зірок. Забуваючи, що у подібних відео треба робити таку ж примітку, як у рекламі — трюки виконані професіоналами. Мало хто дуже переймається, коли дивиться футбол через те, що не може повторити декілька фінтів Кріштіану Роналду. Але про оральні вибрики порно-актрис всі думають, що це щось просте, ледь не генетично закладене. А якщо ти так не вмієш, то треба прямо зараз шукати якісь розвиваючі курси в інстаграмі.

Інструмент побільше — все, що потрібно

Коли людині виповнюється більше 16 років і вона з часом починає знайомитись зі світом сексу, то поступово розуміє, що пеніс — не банківський рахунок і правило «чим більше, тим краще» так просто не працює. Та і якщо мріяти про статевий орган до колін, то одного разу можна прокинутись з ногами по 10 сантиметрів.

Партнери між якими опинився аномально великий орган підтвердять, що не все так безхмарно, як у порно-фільмах, і що це призводить до незручностей та дискомфорту. Ще може призводити до комплексів чи здивування у персонажів, які мають дещо казкові уявлення про середньо-статистичні пеніси.

Тим паче, що одним з головних промахів порно і оргазмів у цьому кіно є амнезія, щодо такого прекрасного органу, як клітор. Позаяк, у порнофільмах зв’язок між жіночим оргазмом і розміром члена партнера прямий — чим більший, тим неймовірніше це відбувається. Якщо дивитись порно, то взагалі складеться враження, що жінка не може отримати задоволення лише допоки в ній не опиниться певний довгуватий предмет. А ще ж не забувайте, що якщо жінка не кричить, як чайка на Скадовському узбережжі та не відчуває проходження власним тілом електричного струму напругою в 380-390 вольт, то вона якась «поломана жінка». Адже у порно жіночий оргазм саме такий.

На щастя, на bit.ua вийшов докладний гайд про жіночу мастурбацію, який відповість на будь-які розповсюджені питання про цю діяльність та доведе, що жінка досягає оргазму і без проникнення.

Порно ламає стереотипи

І це не останній стереотип, який зруйнували за допомогою нашого улюбленого порно. Австралійські вчені з університету Сіднея порівняли результати донорів сперми. Точніше, час їхньої «активної роботи». В різний час в окремих кабінетах можна було віднайти порно-матеріали задля стимуляції ерекції. Вчені детально рахували, як змінювався час від отримання ємності до здачі біоматеріалу і прийшли до висновку, що у період, коли в кабінках можна було знайти еротичні журнали, час збільшувався на 6%. Чим це було обумовлене, вони доконано не визначили (ми гадаємо, що просто витрачався час на ознайомлення з пресою, читанням цікавих матеріалів), але точно підтвердили, що надання подібних супутніх матеріалів не є обов’язковим у таких закладах.

Тому, якщо порно так чудово руйнує стереотипи, то чому ж йому не взятися за власноруч підтримувані шаблони та не боротися з ними. Тим паче, що саме завдяки йому ми дивились «Тома і Джеррі» вдома на відеокасетах, зараз насолоджуємось онлайн-серіалами і можемо врятуватись від ревматизму за допомогою всяких фастум-гелів. Так-так, всі ці винаходи з’явились або ж отримали таку фінансову підтримку завдяки порно. Сподіваємось, що часи, коли в топових відео на Pornhub «забували» про жіночий оргазм минуть і залишаться в історії.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь