Спецпроєкти

Учені пояснили, як шоколад впливає на серцеву недостатність


Як шоколад впливає на серце та наскільки часто його можна їсти – розбираємося за наукою.

Згідно з аналізом, результати якого опубліковані в Європейському журналі превентивної кардіології, порція шоколаду може зменшувати ризик коронарної недостатности.

Учені проаналізували дослідження з 1966 по 2020 рік, де взяли участь 21,7 тисячі людей, зокрема з коронарною недостатністю – станом, що спричиняє ішемію міокарду. В учасників,  які їли 30 г чорного шоколаду не менш ніж раз на тиждень, ризик розвитку хвороб серця знижувався на 8%, якщо порівнювати з тими, хто не вживав його.

Авторка аналізу Чаякріт Кріттанавонг пояснила, що чорний шоколад зменшує запальні процеси та підтримує рівень корисного холестерину завдяки флавоноїдам, метилксантинам, поліфенолам та стеариновій кислоті.

Усе ж дослідження не можна вважати цілком об’єктивним, бо воно не враховує всіх нюансів. Експеримент проводили тільки в трьох державах: Австралії, США та Швеції. Тож на результати могли впливати, наприклад, особливості місцевого раціону, звичка частіше ходити до лікарів тощо.

У дослідженні йшлося про те, що чорний шоколад захищує судини від накопичення зубного нальоту на слизовій оболонці. Ще він стимулює роботу мозку, підтримує імунітет.

Що темніший шоколад ви їсте, то краще. Шукайте той, що без лужної обробки та домішок, – він найкорисніший.

Раніше ми розповідали, що нібито корисні смузі насправді містять більше цукру, ніж пончики чи солодка газована вода. Як так вийшло і чи потрібно щовсім відмовлятися від смузі, можна почитати за цим посиланням. А ось тут можна почитати, чому в Сингапурі заборонили рекламу напоїв із цукром (до речі, це перша країна у світі, яка ввела цю заборону).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь