Спецпроєкти

«Я наближаюся до кульмінації, але щось йде не так». Що таке втрачений оргазм та як його повернути


Уявіть: ви мастурбуєте або ж займаєтеся сексом і перебуваєте на межі досягнення оргазму. Відчуваєте, що він вже поруч, але раптом щось йде не так. Один сантиметр не в той бік або ж думка про невимкнену праску ніби відкидає вас на початок. Прикро, але автозбереження тут немає.

Розповідаємо в матеріалі, що таке втрачений оргазм, та ділимося хитрощами, як уникнути цього явища.


Чому це відбувається

«Найпоширенішою причиною того, чому жінки наближаються до досягнення оргазму, але потім його втрачають, є страх перед невідомими відчуттями або страх втратити контроль. Як правило, це більше психічне явище, ніж фізичне», розповідає Лія Мілхайзер, докторка медичних наук Стенфордського університету. 

Втрачений оргазм схожий на відчуття, коли ви збираєтеся чхнути, але в останній момент нічого не вдається – і у вас залишається дивне лоскотне відчуття в задній частині носа.

Тож чому ви буваєте так близько та губите оргазм в останній момент? Розглянемо декілька вагомих причин.


Ви занадто стурбовані 

Ми живемо в цифрову епоху та споживаємо багато інформації, яку не завжди встигаємо вчасно обробляти. Наш мозок завантажений так, що іноді складно розслабитися і зосередитися на чомусь конкретному. Це впливає і на сексуальне життя – думок в голові занадто багато.

Ви ніколи не відчували оргазм

Згідно з дослідженням, більш ніж половина жінок не відчувала оргазм під час статевого акту, а 9 % взагалі його не відчували, зокрема і внаслідок мастурбації. Можливо, ви турбуєтеся, яким буде справжнє відчуття оргазму, і цей страх врешті перешкоджає його отримати.

Вам не комфортно з вашим партнером/-кою

Іноді наше тіло ніби заблоковане, оскільки ми не цілком довіряємо людям, з якими займаємося сексом. У деяких випадках все, що необхідно вашому тілу, це трохи більше часу, щоб пізнати свого партнера/-ку. 

Ви занадто контролюєте весь процес

Вам здається, що секс повинен бути ідеальний, ви турбуєтеся через зайву складку або ж боїтеся, що партнер/-ка побачить цей «страшний» целюліт. Ви контролюєте те, який маєте вигляд, і намагаєтесь правильно та красиво вигинатися. Однак насправді ваш партнер/-ка під час сексу навіть не звертає увагу на такі дрібниці, бо зосереджений/-на на процесі. А от вам надмірна турбота виходить боком, заважаючи розслабитися і отримати задоволення.

Ви маєте негативний сексуальний досвід

Прикро озвучувати ці цифри, але статистика свідчить: приблизно 45 % населення України зазнає насильства – фізичного, сексуального чи психічного.  Ваш попередній досвід може принести незліченну кількість сексуальних переживань та комплексів. Тому наразі вам складно концентруватися на відчуттях та дозволяти собі відчувати задоволення.

Як не втратити оргазм, коли ви ось-ось

Фантазуйте

Якщо з вами трапляється, що ви мастурбуєте, відчуваєте себе розслаблено, але раптом згадуєте про робочий електронний лист, то все можна виправити. Подумайте про те, що дійсно вас збуджує. Секс утрьох чи елементи БДСМ зосередьте свою увагу на бажаній сексуальній фантазії. Цей метод допомагає сконцентруватися та підвищити статеве збудження. 

Зосередьтесь на диханні

Коли ви відчуваєте, що оргазм наближається, уповільніть дихання. Дихайте носом, а не ротом. Намагайтеся тримати темп зваженим і розміреним або ж навіть затримайте дихання.  Поекспериментуйте, щоб зрозуміти  який метод оптимальніший для вас.

«Глибше дихання допомагає досягти сильніших і довготриваліших оргазмів. Завдяки ньому ви відчуватимете себе більш зв’язаними з партнером/-кою», – розповідає секстерапевтка Кейт Скалісі

Користуйтесь іграшками

Якщо ви не досягаєте оргазму самостійно, то зверніться по допомогу до сексіграшок. Наприклад, класичний Womanizer стимулює клітор завдяки м’якому, але швидкому всмоктуванню повітря. Це допомагає більшості жінок легко досягти  яскравого оргазму.

Деякі вібратори є чудовим вибором для пар. Вібратори, що мають «крила», які облягають ваші статеві губи,  додатково стимулюють потрібне місце та допомагають не «загубити» оргазм під час сексу.

(Не) змінюйте положення

Якщо однакова постійна та стійка стимуляція знуджує вас та не збуджує, подумайте про її зміну безпосередньо перед кульмінацією.

Або ж якщо ви відчуваєте, як ваш оргазм починає наростати під час якоїсь конкретної пози, то попросіть свого партнера/-ку не змінювати  її до самого фіналу.

«Ключем до задоволення є точки, від стимуляції яких ви отримуєте найбільше задоволення. Розвивайте ритм і тримайтеся цього відчуття», – говорить секстерапевтка Глорія Браме.

Випадкові дії, які можуть підбити руку партнера/-ки, іграшку або змінити кут стимуляції, призводять до втрати оргазму. Переконайтеся, що ви підтримуєте однаковий рівень стимуляції клітора. Попросіть партнера/-ку не змінювати швидкість та інтенсивність або візьміть справу у свої руки, коли відчуваєте, що близькі до кульмінації. 

Розмовляйте

Для початку варто поговорити зі своїм партнером/-кою та поекспериментувати з попередніми пунктами. Якщо ж втрата оргазму є постійною проблемою і здається, що ви перепробували все, розгляньте когнітивну поведінкову терапію або секстерапію.

Можливо, вам не вдається отримати оргазм через психологічні бар’єри, ви боїтеся втратити контроль або ж просто не почуваєтесь комфортно зі своїм нинішнім партнером. Якою б не була причина, спілкування з фахівцем допоможе вам знайти корінь того, що відбувається, а також це найкращий спосіб вирішити проблеми.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь