Редька – користь та прості рецепти
Чорна редька з медом має антибактеріальні та загоювальні властивості, тому її в основному використовують з лікувальною метою. Якщо у вас проблеми зі шлунком, то такої редьки вам краще не їсти. Біла редька менш жорстка, а її гострий смак зазвичай пом’якшують сметаною, олією чи якимось маринадом. А ось зелена редька – найменш гостра, тому її можна спокійно запікати на гарнір та додавати у супи та салати.
Рис з імбиром та редькою, локшина з редьки, салат з редькою та синьою капустою та багато іншого – редактор розділу “Їжа” Маша Сердюк розповідає, які страви можна приготувати з цього зимового овочу.
Редька рецепти
Рис з імбиром та редькою
- рис – 1 склянка
- редька – 2 шт.
- ріпчаста цибуля – 1 шт.
- часник – 2-3 зубчики
- імбир – невеликий шматочок
- сіль, перець – за смаком
- куркума – щіпка
- олія
Редька рецепти. Рис відварюємо відповідно до інструкції на упаковці. Редьку та цибулю чистимо, дрібно рубаємо ножем. Імбир трьом на дрібну тертку. Часник чистимо і подрібнюємо ножем або пропускаємо через прес. У глибокій сковороді розігріваємо рослинне масло і обсмажуємо цибулю, часник та редьку з сіллю та перцем. Коли овочі стануть м’якими, додаємо відварений рис, посипаємо куркумою та при необхідності додаємо ще сіль та перець. Смажимо ще пару хвилин на середньому вогні, постійно помішуючи.
Маринована редька
- редька – 2 шт.
- морква – 2 шт.
- оцет – 1 склянка
- вода – 1 склянка
- сіль – 1 ч. л.
- цукор – 1 ст. л.
Редьку та моркву мою, чистимо від шкірки. Нарізаємо тонкою соломкою – можна ножем, можна за допомогою овочечистки. Складаємо по банкам. У невеликій каструлі змішуємо воду, оцет, сіль та цукор. Доводимо до кипіння, помішуючи, – чекаємо, поки сіль та цукор розчиняться. Отриманим маринадом заливаємо овочі. Чекаємо, поки охолоне, і починаємо їсти. Або ж накриваємо кришкою та зберігаємо в холодильнику.
Редька біла рецепти
Печена редька
- біла редька
- сіль, перець
- улюблені приправи та трави
- олія
Рідька біла як готувати. Редьку миємо, чистимо, нарізаємо кубиками розміром з півпальця. Складаємо в глибоку миску, поливаємо олією, додаємо сіль, перець і улюблені спеції. Добре перемішуємо, щоб масло та приправи рівномірно укутали редьку з усіх боків. Викладаємо в один шар на змащений лист і ставимо в нагріту до 180 градусів духовку. Запікаємо до м’якості та золотистої скоринки (близько 20 хвилин).
Гостра локшина з редьки
- редька дайкон – 400 г
- перець чилі – 1 ч. л.
- цукор – 1 ст. л.
- сіль – 1 год. л.
- часник – 2 зубчики
- зелена цибуля – 5 пір’я
- Оцет – 1,5 ст. л.
Редьку миємо, чистимо і робимо локшину. Зробити це можна за допомогою спеціального спіралізатора або звичайною овочечисткою: гострими зубчиками “нарізати” тонку локшину. Цибуля та часник дрібно ріжемо. Складаємо все в глибоку миску, додаємо сіль, перець, цукор, поливаємо оцтом і добре перемішуємо. Подаємо як гарнір. Також таку локшину можна використовувати як добавку до салатів.
Редька салат
Салат з редькою та синьою капустою
- редька – 3 шт.
- синя капуста – половина качана (невеликого)
- яблучний оцет – 2 ст. л.
- олія – 3 ст. л.
- свіжий шпинат – жменя
- сіль, перець – за смаком
- кунжутні насіння
Редьку та капусту нарізаємо тонкою соломкою. Листя шпинату ріжемо смужками. Складаємо в глибоку миску, солимо, добре стискаємо руками, щоб овочі пустили сік і просочилися сіллю. Поливаємо оцтом і олією, додаємо перець за смаком і добре перемішуємо. При подачі посипаємо кунжутним насінням.
Інші рецепти салатів з редькою можна подивитися тут.
Редька й ріпа
Обидва овочі – це сімейство капустяних, і в обох є м’ясистий їстівний корінь. Окультурено коренеплоди кілька тисяч років тому. Перші згадки про них зустрічаються у культурі Стародавню Грецію та Єгипту. А ось саме ріпу нерідко вживали в їжу слов’яни.
У дикому вигляді редька і зараз зустрічається в Європі, а неокультурених різновидів ріпи в природі вже немає.
Належачи до сімейства Хрестоцвіті, обидві культури мають схожий цикл дворічного розвитку, в якому в першому сезоні формується коренеплід, а в другому – стебло з квітами і насінням. Проте редька і ріпа становлять кожна окремий рід, що включає кілька десятків сортів.
Фото на обложке: lifegate.com