Спецпроєкти

Дослідження: чим приваблює іноземних працівників Київ і чому вони переїжджають в українську столицю?


Мережа бізнес-просторів Creative States провела опитування серед експатів-резидентів і резидентів із міжнародних компаній: за що вони люблять Київ, як у ньому працюють та відпочивають і що хотіли б поліпшити в місті.

Про це для bit.ua повідомили в Creative States.

Як проводили дослідження?

У січні видання Big 7 Travel опублікувало рейтинг найкращих міст для віддаленої роботи. Київ опинився на 20-й сходинці, обійшовши Дубай. Дослідження видання враховували інфраструктуру, вартість житла й харчування, наявність коворкінгів і професійних ком’юніті.

В Україні таких досліджень поки мало. Тому Creative States вирішили провести своє дослідження, яке враховує не тільки роботу й офісну культуру Києва, але й дозвілля, рівень життя та позитивні/негативні особливості столиці.

Опитування проводили в кінці лютого 2021 року. У ньому взяли участь співробітники міжнародних компаній-резидентів мережі Creative States, серед них люди віком від 18 до 45 років, де 48,1% — 18-25 років, а 44,4% — 26-35 років. Вони відповіли на 14 запитань про життя, роботу й дозвілля в Києві.

Критерії ідеального міста для роботи та життя

Під час опитування учасники вказали свої критерії ідеального міста для роботи:

  • наявність необхідної міської інфраструктури — 81,5% респондентів;
  • доступність і якість послуг (клінінг та інше) — 63%;
  • можливість організувати дозвілля ввечері й на вихідних — 63%;
  • права і свободи, інклюзивність, доступ до освіти — 59,3%;
  • наявність коворкінгів й офісних просторів з усіма необхідними сервісами — 55,6%;
  • адекватні ціни на житло, їжу та все необхідне — 55,6%.

59,3% респондентів працюють у Києві, бо їхня компанія тут. 40,7% назвали його комфортним містом не тільки для роботи, але й для життя.

77,8% респондентів заявили, що їм подобається жити та працювати в Києві. Ще 14,8% заявили, що їм приносить задоволення тут працювати, а 7,4% опитаних люблять жити саме в Києві.

Транспорт і житло

Майже половина опитаних орендує житло, у 33% є своя квартира. Ще 18,5% живуть із друзями або родичами.

55,6% респондентів пересуваються містом на громадському транспорті. Таксі користуються 25,9% респондентів. Ще 14,8% обирають авто. На дорогу більш ніж половина опитаних витрачають у середньому від 15 до 30 хвилин. І тільки для 7,7% респондентів дорога займає понад годину залежно від трафіку.

Під час вибору робочого офісу 44,4% важливо, щоб офіс був у центрі або біля метро. Також для майже половини опитаних важливими є офісна інфраструктура та сервіси.

Але в умовах пандемії частина респондентів наддасть перевагу офісу в діловому центрі на район ближче до дому.

Як проводять вільний час

Найбільше респондентів — 37% проводять час після роботи в будні з родиною. 18,5% залишаються допізна на роботі, 22,3% — спілкуються з друзями. І тільки 11,1% відвідують культурні й освітні заходи.

На вихідних 66,7% проводять час із сім’єю, близькими та друзями. А 18,5% зазвичай працюють.

Що змінили б у Києві

Найбільше респондентів проголосували за більш розвинену інфраструктуру — 66,7%. На другому місці 18,5% учасників — права і свободи, інклюзивність, доступ до освіти.

Для частини також важливим є поліпшення мобільного зв’язку й інтернету в столиці. Ще одним важливим критерієм обрали зростання кількости офісних просторів із розвиненою інфраструктурою і всіма необхідними сервісами.

Раніше ми розповідали, про топ найкращих локацій для весняних прогулянок Києвом.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь