Спецпроєкти

В Україні зросла кількість підліткових самогубств у 2021 році, одна з причин ─ вплив карантину


За перші три місяці у 2021 році відбулися 101 самогубство або їхні спроби серед дітей.

Про це повідомив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов у коментарі «РБК-Україна».

Які причини назвав уряд?

Загалом за минулий рік зафіксували 123 самогубства серед дітей.

В Офісі генпрокурора зазначають, що лише в столиці відбулося кілька гучних самогубств із початку 2021 року. А в лютому в Києві зафіксовано чотири випадки самогубств серед дівчат.

Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов пояснює, що однією з причин такого різкого зростання самогубств в Україні є карантин. Зв’язок між тривалою пандемією та смертю неповнолітніх є і в інших країнах.

Також серед причин ─ проблеми в сім’ї та нерозділене кохання.

Раніше ми розповідали, чому підлітки вкорочують собі віку та які сигнали мають насторожувати батьків. У лютому за перші два тижні в Києві та Київській області зафіксовано 5 смертей підлітків. Загиблі віком від 10 до 16 років, усі випали з вікна чи впали з даху багатоповерхівки. Серед версій поліція розглядала активізацію роботи так званих підліткових груп смерти.

Утім, речниця Національної поліції Оксана Блищик заявила: «Ми перевірили всі випадки. Постраждалі не пов’язані між собою та не були учасниками деструктивних груп».

Що за групи смерти?

Інформація про групи смерти почала активно поширюватися 2016 року. В одному з російських видань було опубліковане розслідування про пабліки в соцмережах, адміністратори яких нібито підштовхують підлітків до самогубства. За кілька днів матеріал набрав більш як мільйон переглядів.

Утім, незабаром до авторів статті надійшло багато запитань. Неспростовних доказів зв’язку підліткових суїцидів та пабліків у соцмережах наведено не було. Крім того, критикували журналістів за плутанину у причинно-наслідковому зв’язку. Психологи стверджують, що підлітки можуть вступати до сумнівних пабліків через проблеми у школі або родині, а не навпаки.

Одна з найвідоміших міських легенд стосується «Синього кита» – так званої гри, фінальним етапом якої має стати самогубство підлітка. Знову ж таки інформацію про гру було оприлюднено в розслідуванні російських ЗМІ, і чітких даних про кількість жертв гри немає – так само як і підтвердження того, що підлітки, які намагалися накласти на себе руки, справді в неї грали.

Та будь-яка інформація про активізацію «груп смерти» лякає багатьох батьків. Якщо ви теж переживаєте за свою дитину, почитайте нашу інструкцію, як убезпечити її від небезпеки в Інтернеті. І не забувайте: не варто піддаватися паніці, треба перевіряти інформацію, щоб не стати жертвою фейків, як і у випадку з так званими групами смерти.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь