Спецпроєкти

Дослідження: через сексуальне насилля зростає ризик деменції та інсульту в жінок


Університет Пітсбурга у США провів дослідження та виявив зв’язок сексуального насилля й ризику деменції та інсульту в жінок.

Про це пише CNN.

Як проводили дослідження?

Дослідження провели за участі 145 жінок середнього віку, які раніше не мали серцево-судинних захворювань, інсульту чи деменції. 68% учасниць зазнало серйозних психологічних травм, а 23% жінок стало жертвами сексуального насилля.

Науковці зробили жінкам МРТ головного мозку та виявили підвищену інтенсивність білої речовини, які є маркерами порушень кровотоку. Такі порушення підвищують ризик інсульту та деменції.

Учені врахували також інші захворювання та стани, які могли б вплинути на підвищення інтенсивність білої речовини, як-от вік, гіпертонія, куріння та діабет, симптоми депресії, тривоги та посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Проте авторка дослідження Ребекка Терстон заявляє, що підвищену інтенсивність білої речовини не можна пояснити цими хворобами чи симптомами дистресу. Вона є результатом сексуального насилля.

«Це може бути сексуальне насильство або в дитинстві, або в дорослому віці», – додала Ребекка Терстон.

Дослідниця наголошує, що жінки, які зазнали сексуальних травм, повинні мати можливість говорити й розповідати своїм лікарям про те, що з ними сталося.

«Нам потрібно приділяти увагу питанню сексуального насильства над жінками та не допустити, щоб воно зникло з радарів суспільства, адже це продовжує залишатися основною проблемою здоров’я жінок», – сказала Терстон.

Фонд у галузі народонаселення ООН (UNFPA) опублікував доповідь 2021 року «Моє тіло – моє діло», досліджуючи тему тілесної автономії та аналізуючи дані з різних країн світу. Виявилося, що лише 55% жінок у світі мають контроль над своїм тілом, право голосу й доступ до контрацепції.

Ми розповідали, як розпізнати аб’юз у стосунках і що робити.

Також в Україні з’являться 28 нових притулків для жертв домашнього насильства.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь