Спецпроєкти

Від да Вінчі до Гічкока: добірка нових біографій відомих людей


Більшість із нас звертається до біографій видатних людей за мотивацією й натхненням. Ми зібрали свіжі біографії та мемуари відомих діячів – від політиків до режисерів.

Мішель Обама «Becoming. Моя історія»

Відверто кажучи, моє читання автобіографії колишньої першої леді США почалось із документального фільму на Netflix. Це був фільм про тур Мішель Сполученими Штатами з книгою. Вона здалася справді особливою й дуже справжньою. 

Це не книга про успіх і натхнення чоловіка на вчинки, чи то пак про державну службу. Це історія про те, що публічність часом нестерпна, що бути обличчям країни – завдання, яке потребує витримки й сили. 

Елінор Баркетт «Голда»

Дівчинка з бідної єврейської родини Голда Меєрсон народилась і провела кілька років дитинства в Києві, на вулиці Басейній. Біографія справді видатної жінки, яка принесла в жертву політичний кар’єрі та боротьбі за державу Ізраїль родину, дітей і здоров’я. 

Відверто кажучи, після прочитання книги від видавництва Vivat велич Голди дещо розвіюється: її успіх інколи був збігом обставин, а деколи – результатом її впертості й важкого характеру. 

Айріс Апфель «Икона по воле случая»

Нещодавно Айріс відсвяткувала свій 100-річний ювілей. Ну й від жінки, яка має яскравий вигляд і привертає увагу, не варто чекати чорно-білої палітурки та сторінок. Усе якраз так, як має бути: сила-силенна фотографій, роздумів про стиль і моду. Досвід дизайнерки, яка з’явилася на обкладинці глянцю у 90 років, надихає.

Едіт Егер «Вибір»

Едіт Егер потрапила в концтабір, коли їй було 16 років. Її батьки загинули, а сестра вижила. Едіт мріяла стати балериною, але після Аушвіцу витратила роки, щоб зцілити психічні травми. 

Книга сподобається вам, якщо ви зачитувалися Віктором Франклом, який також описував свої переживання від утримання в концтаборі. У кожній втраті багато сили, а в кожній людині може знайтися багато духу, щоб витримати всі життєві поневіряння й зробити це достойно. 

Едвард Уайт «Дванадцять життів Альфреда Гічкока»

Видатний режисер, людина з безліччю фобій (наприклад, Гічкок боявся темряви й натовпів), затятий кінолюб – Едвард Уайт розказує біографію режисера як 12 різних історій. Вони про різні періоди життя Гічкока. 

Автор, здається, шукає подію в житті, яка вплинула на любов Альфреда до зображення у своїх картинах параної та насильства. Цікавий підхід для тих, хто любить психологічні ребуси та кіно. 

Волтер Айзексон «Леонардо да Вінчі»

Айзексон взявся розповідати історію знакового творця та інноватора Леонардо да Вінчі – науковця, митця, інноватора та винахідника. 

У книзі багато ілюстрацій – замальовок та креслень Леонардо. А ще в ній дуже милий початок: усі персонажі, які так чи інакше вплинули на життя Да Вінчі, заявлені як дійові особи кіно чи п’єси: «У ролях». Ну й тонкий гумор Айзексона нікуди не подівся. Чого вартий сам лише вислів «Леонардо да Вінчі пощастило: він був позашлюбною дитиною. Інакше мусив би стати нотарем…».

Скотт Ферріс «Інга»

Данська журналітка Інга Арвад вважається найбільшим коханням у житті Джона Кеннеді. Про роман із президентом, про шлюби й дітей, про видатну кар’єру та інтерв’ю з Адольфом Гітлером – усе це Скотт Феріс описав із розмов із друзями та рідними Інги. 

Залишаючись не надто знаною особистістю, Інга Арвад точно була непересічною особистістю, яка любила Джона Кеннеді, усвідомлюючи, що ці почуття радше про сльози й розчарування. Книга про те, що іноді жінці доводиться вибирати між закоханістю та особистим щастям.

Раніше ми вже писали наукову фантастику, яку варто прочитати та про кращі еротичні романи.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь