Різдвяне печиво: як приготувати – прості покрокові рецепти
На свята завжди хочеться побалувати себе чимось смачним. Якщо маєте бажання замість походів до магазину за готовим побути на кухні, насолоджуючись ароматом свіжої випічки, ділимося рецептами різдвяного печива, яке доволі легко готувати.
Різдвяне печиво
Єдиного рецепту класичного різдвяного печива немає, адже в різних країнах його готують по-різному. Наприклад, у грецькій кухні популярне печиво меломакарона, у Північній Італії – піньйолі, а в Литві традиційним різдвяним печивом є кучюкай.
Ділимося з вами різними рецептами різдвяного печива – тут будуть і звичні солодощі, і ті, про які ви могли не знати.
Імбирне різдвяне печиво
Різдвяне імбирне печиво – це кулінарна класика. Його смак знайомий нам з дитинства – солодкувато-пряний, який ідеально пасує до чаю чи кави (або ж навіть глінтвейну). Тож як приготувати різдвяне імбирне печиво – даємо покроковий рецепт.
Нам знадобляться:
- 0,5 кг борошна
- 150 г меду;
- 120 г. вершкового масла;
- 80 г цукру;
- 2 ч.л. меленого імбиру;
- 2 ч.л. соди;
- 1 ч.л. кориці;
- 1 ч.л. меленої гвоздики;
- 1 яйце.
Змішуємо цукор з медом, олією та спеціями. Перекладаємо суміш у каструлю та доводимо до кипіння. Після цього одразу знімаємо з вогню та додаємо дві чайні ложки соди, розмішуємо.
Потім до суміші додаємо борошно та яйце і починаємо замішувати тісто. Чекаємо на момент, поки воно перестане липнути до рук (а взагалі перед розділенням тіста руки краще змочити прохолодною водою.
Тісто ділимо навпіл. Одну половинку розкочуємо до товщини десь у пів сантиметри. Тепер можна приступати до найприємнішого – вирізання печива за допомогою формочок. З варіантів – як класичні імбирні людинки, так і фігурки тварин, зірочки тощо.
Випікаємо у розігрітій до 170 градусів духовці близько 15 хвилин. Краї мають стати рум’яними.
Потім розкатуємо другу половину тіста і повторюємо процедуру.
Різдвяне печиво з глазур’ю
Тут можна повторити попередній рецепт печива, тільки потрібно зробити глазур окремо, аби вкрити їй готові кондитерські вироби.
Глазур для різдвяного печива
От як її зробити.
Для глазурі знадобляться:
- 150 г цукрової пудри;
- 1 білок.
Обережно відокремлюємо білок від жовтка. Збиваємо білок до піни (краще робити це міксером) та обережно додаємо до нього цукрову пудру. Однорідну масу перекладаємо до кондитерського мішку та прикрашаємо печиво на свій смак.
Німецьке різдвяне печиво
У Німеччині традиційне різдвяне печиво називається Шприінгерле. Готується воно доволі незвично і трохи складніше, ніж інші рецепти з нашої добірки. Та це печиво точно цього варте.
Нам знадобляться:
- 4 яйця;
- 400 гр. цукрової пудри;
- 600-650 гр. борошна;
- аніс;
- 6 гр. амонія (можна замінити на розпушувач тіста);
- 1 ч. л. води;
- крохмаль для розкатки.
Яйця збиваємо міксером спочатку на невеликих оборотах. Потім поступово збільшуємо швидкість. Поступово додаємо цукрову пудру, ще раз збиваємо до 15 хвилин, аби отримати однорідну масу.
Амоній розводимо у воді кімнатної температури. Розбиваємо яйця, змішуємо з амонієм, додаємо борошно.
Вимішуємо м’яке тісто, яке потрібно загорнути в плівку і залишити години на три в холодильнику.
Розкатуємо тісто. Робимо заготовки для печива спеціальними формочками. На розкладений пергамент насипаємо аніс, викладаємо печиво та залишаємо його за кімнатної температури. Важливо – печиво має стояти близько доби.
Потім випікаємо без обдування за 140-150 градусів приблизно 20-25 хвилин. Перевіряємо готовність. Після цього трохи охолоджуємо – і печиво можна їсти.
Пряне різдвяне печиво
Спробуємо приготувати піпаркукас – традиційні різдвяні латиські пряники. Піпаркукас – це родич німецького фігурного імбирного печива, тільки от спецій в ньому більше, тому він є доволі пряним.
Ділимося рецептом пряного різдвяного печива.
Нам знадобляться:
- 500 г борошна;
- 125 гр. меду;
- 150 гр. вершкового масла;
- 150 гр. коричневого цукру;
- 2 яйця;
- 1,5 ч.л. соди;
- 1. ст.л. апельсинової цедри;
- 1 ч.л. меленої кориці;
- 1 ч.л. меленого кардамону;
- 1 ч.л. меленої гвоздики;
- 1 ч.л. меленого імбиру.
Доводимо до кипіння мед, перемішаний зі спеціями та апельсиновою цедрою. Додаємо вершкове масло, очікуємо на його розчинення. Перемішуємо і залишаємо остуджуватися.
Яйця збиваємо з цукром, додаємо мед, який вже охолонув. Далі засипаємо просіяне борошно з содою, перемішуємо та прибираємо на 12 годин у холодильник.
Після – розкочуємо тісто до 3-5 мм. Беремо формочки та робимо печиво.
Викладаємо печиво на деко, яке попередньо змазуємо маслом, аби кондитерські вироби не пригоріли.
Піпаркукас викласти на змащене маслом деко. Випікємо в попередньо розігрітій до 180°С духовці протягом 8-10 хвилин.
Після приготування печиво можна вкривати глазур’ю.
Різдвяне печиво з корицею
Ще один цікавий рецепт – ці біскотті, італійське печиво, яке часто готують до Різдва. У приготуванні потрібна буде зокрема й кориця, яке робить це печиво таким ароматним.
Отже, рецепт різдвяного печива з корицею.
Нам знадобляться:
- 200 г. борошна;
- 2 яйця;
- 50 г. цукру;
- 60 мл оливкової олії;
- розпушувач;
- сіль за смаком;
- апельсинова цедра і кориця за смаком.
Розігріваємо духовку до 180 градусів.
Виливаємо в ємність оливкову олію, додаємо цукор та яйця і збиваємо.
Потім додаємо ложку розпушувача, корицю і сіль. Далі в ход йде борошно. Ретельно перемішуємо, додаємо апельсинову цедру и перемішуємо ще раз. Не забуваємо – робити це варто вологими руками, аби тісто не прилипало.
Ділимо тісто навпіл, обидвом половинкам надаємо форми полінця. Викладаємо на деко (його треба застелити пергаментом). Духовку розігріваємо до 180 градусів та випікаємо приблизно 25-30 хвилин.
Дістаємо печиво – хай воно трохи охолоне. Після цього нарізаємо на шматочки і знову запікаємо – цього разу десь 10 хвилин.
Смачного!