Спецпроєкти

Опитування: скільки українців готові працювати не за спеціальністю?


Більшість українців, які зараз шукають роботу, готові працювати не за спеціальністю, якщо влаштуватися за своєю професією не вийде. Про це свідчить опитування дослідницької компанії Gradus Research.

Деталі

80% українців у пошуку роботи погодилися б влаштуватися не за спеціальністю.

Загалом зараз працевлаштованих українців більше, ніж у квітні – 39% проти 32%. Зменшився й відсоток тих, хто офіційно працевлаштований, але поки не працює – 15% проти 38% у квітні.

Покращилася ситуація з зарплатами: 32% опитаних її отримують і впевнені, що отримуватимуть в майбутньому. Раніше це декларували 26%.

Потреба у стабільному джерелі доходу помітна і за тим, якої допомоги очікують громадяни від держави – 56% вважають, що держава має забезпечити людей оплачуваною роботою. Таке очікування посідає третє місце після гуманітарної допомоги (70%) та евакуації населення з гарячих точок бойових дій (65%).

Якщо йдеться про емоції  та стан українців, більшість зараз відчуває втому (49%). На другому місці надія та напруженість – 41% опитаних назвали ці стани.

Стабільно високими залишаються:

  • впевненість українців у тому, що Україна відіб’є наступ росії (81%),
  • віра, що після війни наша держава стане сильнішою (69%),
  • довіра до державних інституцій: ЗСУ (65%), Президента України (48%) та волонтерських організацій (34%).

Також опитування показало, що наразі більше людей (56%) спілкуються українською у побуті, ніж до початку повномасштабної війни (43%).

У межах проєкту «Градус суспільства під час війни» Gradus Research провів шість хвиль дослідження настроїв українців під час війни: першу – 28 лютого-1 березня, другу – 8 березня, третю – 28 березня, четверту – 20 квітня, п’яту – 23 травня і шосту – 28-30 липня 2022 року. У шостій хвилі анкету у спеціальному мобільному додатку заповнили 1030 громадянина України віком 18-60 років, що проживають у містах 50 тис+.

Раніше ми повідомляли, скільки зараз коштує зняти квартиру в Києві та області.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь