Спецпроєкти

З листопада електронний рецепт пошириться на групу наркотичних та психотропних лікарських засобів


Влітку стартував перший етап переходу на електронний рецепт за яким почали відпускати антибіотики. Завтра розпочинається другий етап, за яким на Е-рецепт переходять наркотичні та психотропні медичні препарати. 

Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький

«Це важливе рішення, що дозволить посилити контроль за відпуском наступної групи рецептурних препаратів в Україні», – наголосив Радуцький. 

Подробиці 

  • Для яких пацієнтів застосовуються наркотичні медпрепарати?

Йдеться про наркотичні чи психотропні ліки, що відпускаються винятково за медичними показаннями та за рецептом лікаря/-ки. Такі ліки застосовуються для знеболення онкологічних захворювань, тяжких травм, інфарктів. Їх призначають пацієнтам/-кам, що отримують паліативну допомогу, а також для лікування глибоких психічних та невротичних хвороб, замісної підтримувальної терапії.    

  • Як отримати Е-рецепт на наркотичні лікарські засоби?

Електронний рецепт можна отримати у лікаря/-ки, який/-а відповідає за лікування пацієнта. Сам/-а медик/-иня для цього має бути зареєстрований/-а в електронні системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Під час виписування електронного рецепта пацієнту/-ці надійде СМС із номером рецепта та унікальним кодом підтвердження, які він/вона має повідомити фармацевту/-ці в аптеці для отримання призначених препаратів. 

  • Скільки діє Е-рецепт на наркотичні засоби?

Електронний рецепт на наркотичні препарати дійсний протягом 10 днів з моменту виписування. 

Раніше, ми повідомляли, що з 1 серпня українці будуть отримувати електронний рецепт на антибіотики.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь