Спецпроєкти

Історії болі вишиті на рушниках: у Києві відкрилась виставка на підтримку людей, які пережили сексуальне насилля під час війни


26 січня на станції метро «Золоті ворота» відкрилася виставка «Вишиті болем», яка триватиме до 2 лютого 2023 року.

Подробиці 

Станом на січень 2023 року прокуратура України зафіксувала 155 випадків сексуального насильства скоєного російськими військовими над українцями. За даними Української Гельсінської спілки, їх може бути в понад 100 разів більше. 

Проєкт «Вишиті болем» покликаний допомогти людям, які пережили сексуальне насильство на війні, знайти необхідну інформацію про медичну, психологічну та юридичну допомогу.

На виставці можна буде побачити вигадані, але засновані на досвіді реальних людей історії, які пережили сексуальное насильство від російських військових. Кожна розповідь вишита на рушнику та трансформована на мову орнаменту. 

01/3

Прочитати історії можна на сайті

«Вишиті рушники завжди мали сакральне значення для нашого народу. Кожен стібок, хрестик, символ несе повідомлення. Вони є частиною нашого коду, частиною народної пам’яті, де колись буде й ця війна. Про сексуальне насильство під час війни говорити складно і боляче. Та дуже важливо підтримати тих, хто поки сам не готовий говорити про пережите. Ми хочемо допомогти їм заговорити, звернутися по допомогу й у такий спосіб розділити свій біль», розповіла Наталя Ольберт-Сінько, керівна партнерка агенції One Health.

Висловити свою підтримку постраждалим від сексуального насильства можна на сайті проєкту.

Мистецький проєкт «Вишиті болем» створено у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України» та впроваджується організацією Пакт й консалтинговою агенцією One Health.

Раніше ми розповідали, що у ТРЦ Gulliver проведуть безкоштовні лекції про здоров’я. Заплановані три лекції про ментальне здоров’я, сон та імунітет.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь