Спецпроєкти

Фільм про російсько-українську війну «Життя на межі» вийде в український прокат: коли саме


Незабаром в український прокат виходить документальний фільм «Життя на межі». Це перший і поки єдиний фільм, який охоплює весь період російсько-української війни від 2014 року до сьогоднішніх днів.

«Життя на межі» розповідає про становлення й розвиток українського спротиву: від Революції Гідності до повномасштабної війни росії проти України.

Постер до фільму «Життя на межі»

Про фільм

Автори фільму – режисер Павло Пелешок та продюсер Юрко Іванишин – є ветеранами. Після міжнародного успіху свого попереднього фільму «Зима у вогні», який номінували на «Оскар», вони прямо з окопів вирушили до Лос-Анжелеса на церемонію.

У цьому фільмі автори намагаються дослідити причини і наслідки, з яких складається російсько-українська війна від кінця 2013 року до сьогодення.

«У фільмі ми показуємо правду про Україну, щоб викрити російську брехню, — каже продюсер стрічки Юрко Іванишин. — Нашим фільмом ми розповідаємо про російсько-українську війну міжнародним глядачам та світовим decision-мейкерам — політикам, діячам культури, іншим відомим людям. Аби вони зрозуміли, що в цій війні, яка триває в Україні з 2014 року, ми відстоюємо насамперед нашу свободу і незалежність. І тому Україну потрібно підтримувати — щоб не допустити подібних війн у світі надалі».

Кадр з фільму «Життя на межі»

«Ми знайшли зрозумілу форму для світового глядача, аби пояснити йому, що наш світ вже давно розділився на до і після. І сталося це не 24 лютого. Світ має перестати формулювати примарну надію у запитанні “Що робити, якщо росія нападе?”. Наш фільм чудово ілюструє правильне формулювання цього питання і робить принципову корекцію на “не ЯКЩО нападе, а КОЛИ нападе”. І він є чудовим інструментом, щоб наочно пояснити, чим російсько-Українська війна відрізняється від тих, про які у світі чули раніше», — додає режисер фільму Павло Пелешок.

Світова прем’єра «Життя на межі» відбулась наприкінці минулого року в Берліні в культовому кінотеатрі Delphi Filmpalast am Zoo. У грудні 2022-го фільм показали в українській столиці.

З 16 березня стрічку про зародження українського спротиву можна буде подивитись у кінотеатрах по всій країні. Дистрибутором фільму в Україні є «Артхаус Трафік».

Ще одним фільмом-фіксацією російських злочинів є документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» режисера та воєнного журналіста Мстислава Чернова. Фільм отримав премію глядацьких симпатій на кінофестивалі Sundance. Ми поговорили з Мстиславом про знімання стрічки в Маріуполі, страхи війни та те, що змінилося в українцях за останні дев’ять років.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь