Спецпроєкти

Мережу Auchan визнали одним з міжнародних спонсорів війни – НАЗК


Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло французьку корпорацію Auchan в перелік міжнародних спонсорів війни.

Підставою для внесення до переліку міжнародних спонсорів війни стало те, що, під час повномасштабного вторгнення росіі в Україну компанія відмовилась від бойкоту держави-терориста та залишилася працювати в рф.

Також відомо, що ще на початку повномасштабного вторгнення російська мережа «Ашан» постачала товари російським військовим на окупованих українських територіях під виглядом «гуманітарної допомоги». Компанія долучалася і до мобілізаційних заходів в рф: зокрема співробітникам Auchan видавали повістки прямо на робочому місці і пропонували звільнитися.

Голова НАЗК Олександр Новіков зазначає: для «Ашану» росія є другим за значимістю ринком збуту після Франції. Лише у 2020 році російський «Ашан» сплатив 167 мільйонів доларів до російського бюджету. За підрахунками журналістів, це дорівнює вартості 15 літаків СУ-25, 42 танків, 222 ракет «Калібр», або 477 тисячам автоматів АК-74.

«Ми не можемо дозволити, щоби росія продовжила отримувати ці кошти, за які потім вбиває українців. Ми хочемо, щоби будь-яким компаніям було соромно співпрацювати із вбивцями. Інститут репутації має працювати, тому ми внесли “Ашан” у перелік міжнародних спонсорів війни», — підкреслює Новіков.

Нагадаємо, що українська мережа Auchan після публікації розслідування про російську філію компанію виступила з вимогою до французького офісу прокоментувати інформацію.

Раніше ми повідомляли, що українські супермаркети бойкотують продукцію Bonduelle: тут можна прочитати про причини такого рішення.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь