Спецпроєкти

Проти фотовиставки The War Is Not Over Yet невідомі вчинили акт вандалізму. ІМІ звернувся до правоохоронних органів


Проти фотовиставки The War Is Not Over Yet («Війна ще не закінчилася»), яка проводиться в Іллінському сквері в Києві, невідомі вчинили акт вандалізму, повідомляє IMI.

На стендах виставки зібрано історії та світлини журналістів, операторів, фотографів, фіксерів, які загинули, були поранені або опинилися в полоні з 24 лютого 2022 року.

Виставка охоплює історії журналістів, які постраждали під час виконання професійних обов’язків, та тих, які загинули як військовослужбовці.

Невідомі пошкодили світлини написами з образами та запереченням збройної агресії рф проти України.

Фото стендів: Національний музей Революції Гідності

Співорганізатори виставки: Український ПЕН, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, Національний музей Революції Гідності, Премія імені Георгія Ґонґадзе, Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень.

ІМІ звернувся до правоохоронних органів – Головного управління СБУ в м. Києві та Київській області та Київської міської прокуратури – щодо розслідування кримінального правопорушення.

Виставку відкрили 16 вересня 2023 року, в день пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх убитих українських журналістів, в Іллінському сквері Києва (Подільський район). Виставку демонтували 2 жовтня через образливі написи, хоча вона мала тривати до 8 жовтня.

Інститут масової інформації (IMI) та партнери звертаються до власників камер поблизу Іллінського скверу в Подільському районі столиці з проханням надати копії записів, які допоможуть встановити зловмисників чи будь-кого, хто помітив правопорушення. Також просять повідомити про це правоохоронні органи та Інститут масової інформації.

В Інституті повідомляють, що за півтора роки виставка про журналістів і журналісток побувала у восьми містах України, і такий випадок стався вперше.

IMI також нагадує, що з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 536 злочинів проти журналістів та медіа в Україні, за даними моніторингу Інституту масової інформації.

Раніше ми розповідали, як українські журналісти/-ки впливають на глобальні медіа під час повномасштабної війни.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь