Спецпроєкти

Вручення 6-ї Премії «Кіноколо»: які фільми номіновані і де подивитися?


Шоста Національна премія кінокритиків «Кіноколо» оголосила претендентів на отримання нагород у 2023 році.

Традиційно переможці стануть відомі на церемонії нагородження у день відкриття фестивалю «Київський тиждень критики» — 12 жовтня 2023 року. Вже вдруге вручення премій відбудеться в етері телеканалу «Суспільне Культура» о 19:00. Подивитися трансляцію також можна на ютуб-каналі Суспільне Культура за покликанням.

Максимальну кількість — 6 номінацій — здобула стрічка «Степне» Марини Вроди — у кожній з категорій, у яких була висунута.

Також серед лідерів – картини «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка (5 номінацій), «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча (4 номінації) та «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова (3 номінації, що також є максимально можливою кількістю для документального фільму).

Список номінантів на Національну премію кінокритиків «Кіноколо»:

Найкращий повнометражний ігровий фільм

  • «Довбуш», режисер Олесь Санін, продюсери Максим Асадчий, Олесь Санін;
  • «Люксембург, Люксембург», режисер Антоніо Лукіч, продюсери Володимир Яценко, Анна Яценко;
  • «Ля Палісіада», режисер Філіп Сотниченко, продюсери Валерія Сочивець, Сашко Чубко, Галина Криворчук;
  • «Степне», режисерка і продюсерка Марина Врода.

Найкращий короткометражний ігровий фільм

  • «Велика маленька війна», режисер Мирослав Латик, продюсерка Оксана Іванюк, Мирослав Латик;
  • «ГКЧП», режисер Аркадій Непиталюк, продюсери Анастасія Буковська, Данило Каптюх, Микита Буковський;
  • «Жива», режисери Владлен Одуденко, продюсери Валентин Васянович, Володимир Яценко, Анна Яценко;
  • «Це побачення», режисерка Надія Парфан, продюсери Ілля Гладштейн, Надія Парфан, Ірина Ковальчук.

Найкращий документальний фільм

  • «20 днів у Маріуполі», режисер Мстислав Чернов, продюсери Мішель Мізнер, Мстислав Чернов, Рейні Аронсон, Дерл Маккруден, Василиса Степаненко;
  • «Залізні метелики», режисер Роман Любий, продюсери Андрій Котляр, Володимир Тихий, Давід Лехнер, Ізабель Бертолон, Тріні Ґьотце;
  • «Звідки куди», режисер Мачек Хамела, продюсери Анна Паленчук, Пьотр Ґравендер, Мачек Хамела, Жан-Марі Жиґон;
  • «Ми не згаснемо», режисерка Аліса Коваленко, продюсери Валерій Калмиков, Стефан Сіоан, Катажина Кучинська, Томаш Моравський, Олексій Кобелєв, Яна Калмикова.

Найкращий анімаційний фільм

  • «Весна», режисер і продюсер Микита Лиськов;
  • «Мавка. Лісова пісня», режисери Олександра Рубан, Олег Маламуж, продюсери Ірина Костюк, Анна Єлісєєва, Єгор Олесов;
  • «Маріуполь. Сто ночей», режисерка Софія Мельник, продюсер Андрій Палатний;
  • «Мокош», режисерка Анна Дудко, продюсер Олександр Шатківський.

Відкриття року

  • «20 днів у Маріуполі», режисер Мстислав Чернов, продюсери Мішель Мізнер, Мстислав Чернов, Рейні Аронсон, Дерл Маккруден, Василиса Степаненко;
  • «Ля Палісіада», режисер Філіп Сотниченко, продюсери Валерія Сочивець, Сашко Чубко, Галина Криворчук;
  • «Назавжди-Назавжди», режисерка Анна Бурячкова, продюсери Наталія Лібет, Люба Кнорозок, Віталій Шереметьєв, Олексій Згонік;
  • «Степне», режисерка і продюсерка Марина Врода.

Найкраща режисура

  • Марина Врода («Степне»);
  • Антоніо Лукіч («Люксембург, Люксембург»);
  • Філіп Сотниченко («Ля Палісіада»);
  • Мстислав Чернов («20 днів у Маріуполі»).

Найкращий актор

  • Олександр Максяков («Степне»);
  • Аміл Насіров («Люксембург, Люксембург»);
  • Новруз Пашаєв («Ля Палісіада»);
  • Сергій Стрельников («Довбуш»).

Найкраща акторка

  • Ніна Антонова («Степне»);
  • Ксенія Хижняк («Я, Ніна»);
  • Карина Химчук («Ти мене любиш?»);
  • Єлизавета Цілик («Назавжди-Назавжди»).

Найкращий сценарій фільму

  • Марина Врода, Кірілл Шувалов («Степне»);
  • Антоніо Лукіч («Люксембург, Люксембург»);
  • Тоня Ноябрьова («Ти мене любиш?»);
  • Філіп Сотниченко («Ля Палісіада»).

За досягнення

  • Олена Гончарук, Олег Оліфер, Альона Пензій, Станіслав Битюцький, Олександр Телюк (Довженко-Центр) за лекторій «Як перестати хвилюватися і полюбити українське кіно»;
  • Дарія Бадьйор, Станіслав Битюцький, Сергій Ксаверов, Анна Дацюк за кураторство 6-го кінофестивалю «Київський тиждень критики»;
  • Альона Пензій, Олег Оліфер, Олександр Телюк, Тетяна Деркач, Олександр Бертман, Олена Сердцева, Наталія Мельніченко, Сергій Савінцев (Довженко-Центр) за програму «Мультфільм Тижня. Перший сезон»;
  • Наталія Серебрякова за серію публікацій про українське кіно у виданні Cineuropa.

Національна премія кінокритиків «Кіноколо» — щорічна премія, заснована у 2018 році, що визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України.

У попередні роки найкращими фільмами ставали «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Стоп-Земля» Катерини Горностай, «Атлантида» Валентина Васяновича, «Додому» Нарімана Алієва.

Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині. Сьомий Київський тиждень критики триватиме з 12 до 18 жовтня в кінотеатрі «Жовтень», квитки можна придбати на сайті.

Обкладинка: кадр з фільму Анни Бурячкової «Назавжди-Назавжди»

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь