Спецпроєкти

Фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова – у шортлистах премії «Оскар»


Сьогодні Академія оголосила шорт-листи премії «Оскар в 10 категоріях. Фільм «20 днів у Маріуполі» українського воєнного кореспондента і режисера Мстислава Чернова – одразу у двох шортлистах.

Документальна стрічка може претендувати на перемогу одразу в двох категоріях – як найкращий міжнародний і найкращий документальний фільм.

Номінантів на  96-у премію «Оскар» оголосять у вівторок, 23 січня 2024 року. Церемонія вручення премії  відбудеться 10 березня 2024 року.

Про «20 днів у Маріуполі»

Воєнні журналісти Євген Малолєтка та Мстислав Чернов прибули до Маріуполя вранці 24 лютого 2022-го. У березні вони залишалися останніми представниками преси в місті, до якого вже увійшла російська армія.

Завдяки журналістам світ отримав докази злочинів рф: фото та відео з розбомбленого пологового будинку, з лікарень та місць масових поховань.

15 березня Малолєтка і Чернов, яких вже розшукували росіяни, дивом змогли покинути місто гуманітарним коридором. Їм вдалося вивезти відзняті фото- та відеоматеріали. Згодом виникла ідея створення повноцінної стрічки – так з’явився документальний фільм «20 днів у Маріуполі», який зняв і спродюсував Мстислав Чернов.

Світова прем’єра відбулася 20 січня на головному фестивалі незалежного кіно у світі Sundance. Фільм був номінований у категорії World Cinema Documentary Competition. Стрічка Чернова отримала приз глядацьких симпатій.

Фільм також номінували на Cinema Eye Awards, The Gotham Awards та на премію Американської Гільдії Продюсерів.

Інтерв’ю з режисером Мстиславом Черновим – про фільм, війну та страх смерті – можна почитати за посиланням.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь