Спецпроєкти

«20 днів у Маріуполі» – у двох лонглистах BAFTA: на які нагороди претендує фільм


Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» увійшов одразу до двох лонглистів кінопремії BAFTA.

Стрічка про повномасштабне вторгнення росії в український Маріуполь претендує на нагороди в категоріях «DOCUMENTARY» та «FILM NOT IN ENGLISH LANGUAGE».

Церемонія вручення кінопремій BAFTA відбудеться 18 лютого 2024 року.

Фільм «20 днів у Маріуполі» також увійшов до двох шортлистів премії «Оскар». Стрічка може претендувати на перемогу як найкращий міжнародний і найкращий документальний фільм. Номінантів на 96-у премію «Оскар» оголосять у вівторок, 23 січня 2024 року, а церемонія вручення нагород відбудеться 10 березня.

  • Стрічка вже здобула низку нагород, зокрема міжнародних – її відзначили призом глядацьких симпатій на фестивалі незалежного кіно Sundance, а також номінували на премію Американської Гільдії Продюсерів та на The Gotham Awards.
  • Документальний фільм отримав одразу дві нагороди шостої Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Стрічка була номінована у трьох категоріях, що є рекордом для документального фільму.
  • Показ фільму цьогоріч скасували в Сербії. Сербська радикальна партія назвала «20 днів в Маріуполі» «антиросійською пропагандою» і попросила заборонити її по всій країні. Один із найбільших фестивалів документального кіно на Балканах Beldocs Echo, в межах програми якого мав проходити показ у галереї, опублікував пост про те, що організатори не погоджуються з цією позицією:
  • Інтервʼю з режисером фільму Мстиславом Черновим – про знімання, повномасштабне вторгнення та страх смерті – читайте за посиланням.

Фото з обкладинки: скрін з фільму

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь