Спецпроєкти

Книжку Вікторії Амеліної зі свідченнями українок про війну надрукують у США


На початку 2025-го року американське видавництво St. Martin’s Press видасть англомовну книжку «Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну» загиблої письменниці Вікторії Амеліної. Про це йдеться на сайті

Подробиці 

Книжка міститиме документальні свідчення жінок про російсько-українську війну.

«Коли 24 лютого 2022 року росія вторглася в Україну, Вікторія Амеліна  воєнних злочинів і літописницею надзвичайних жінок, таких як вона сама, які приєдналися до опору. Всі в Україні знали, що Амеліна документує війну. Вона фотографувала руїни шкіл і культурних центрів, записувала свідчення тих, хто вижив, і очевидців звірств. І поступово перетворювалася на оповідачку, записуючи те, що згодом стало цією книжкою. Вікторія Амеліна залишила по собі неймовірну розповідь про руйнівні наслідки війни та ціну опору. Чесна, інтимна та влучна, ця книжка стане класикою», – йдеться в анотації.

Замовити книжку можна на сайті видавництва за посиланням.

Вікторія Амеліна – українська письменниця та громадська діячка. У 2014 році вийшов її дебютний роман «Синдром листопаду». Книжка увійшла до десятки найкращих прозових видань за версією премії «ЛітАкцент–2014».

Письменниця померла в лікарні 3 липня, повідомили в українському ПЕН. У момент удару рф по Краматорську Вікторія була в ресторані Ria Lounge в центрі міста разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників.

Раніше ми повідомляли, що «Видавництво Старого Лева» надрукує збірку поезій «Свідчення» української письменниці Вікторії Амеліної.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь