Cпецпроєкти

Apple хоче цифровізувати паспорти. Українці користуються електронними документами в Дії вже більш як рік

Думати, як Apple

Технологічний гігант Apple має намір цифровізувати важливі для людей документи, зокрема паспорти та водійські права. Українці користуються ними вже більш як рік. Як це вдалося?

Світ змінюється, технології розвиваються, а послуги переходять в онлайн. Ще п’ять років тому здавалося неможливим уявити, що замість банківської картки на касі у продуктовому чи в ресторані ви прикладатимете смартфон. Зараз для більшости власників смартфонів це звичайна процедура.

Ба більше: можна не тільки розрахуватися будь-де, а й скористатися паспортом у смартфоні. За це відповідає застосунок Дія, який відображає документи просто з екрану смартфона. Серед них — ID-картка та закордонний паспорт.

Поки інші країни тільки задумуються про цифровізацію документів, а Apple подає заявку на патент цифрового посвідчення особистости, Україна вже стала першою державою світу, у якій паспорти у смартфоні стали повними аналогами фізичних.

Що хочуть зробити в Apple

Apple уже певний час працює над перенесенням документів у смартфон. Компанія планує оцифрувати паспорти, водійські посвідчення та інші документи. Ми вже зберігаємо у смартфоні все: банківські картки, квитки тощо. Тому переведення документів у цифровий вигляд – один із логічних наступних кроків.

Apple подала кілька заявок на патенти. У них докладно описано методи зберігання та перевірки справжности документів. Наприклад, в останній заявці детально описується саме процес автентифікації користувача, який хоче надати цифровий документ.

Зазначається, що підтвердження особистости користувача буде відбуватися за Touch ID або Face ID, як і під час оплати через Apple Pay. У патентній заявці також описано процес, схожий на шеринг документів, який є у Дії. Однак Apple планує запровадити цю можливість через NFC.

Цікаво, що згідно з інформацією з патентної заявки Apple, документи зберігатимуться у сховищі телефона (secure storage). Ми ж у Дії використовуємо іншу технологію: справжність цифрового документа перевіряється запитом до відповідного державного реєстру.

Думати, як Apple, і навіть на крок попереду

Цифрові паспорти працюють в Україні вже рік, а Apple тільки планує їх запровадити. Це може звучати сюрреалістично, однак це наша з вами реальність уже сьогодні. Як нам це вдалося?

Ми з командою постійно досліджуємо світові тенденції та шукаємо нові ідеї. Дивимося, як їх можна втілити в життя вже нині.

Впроваджувати інновації складно, адже потрібно не тільки розробити технологію, але й затвердити її на законодавчому рівні. Однак утілювати такі ж рішення для всього світу, як це планує зробити Apple, складніше, а отже й займає значно більше часу. Можливо, саме тому нам вдалося випередити навіть такого технологічного гіганта, як Apple.

Впровадження будь-яких інновацій проходить період адаптації. Люди й досі не завжди готові довіряти цифровим технологіям, адже першочергово виникає питання: чому такого ніхто не зробив у світі раніше? Сьогодні ми бачимо, що Apple планує запровадити можливість користуватися цифровими документами.

Думаю, що це означає тільки одне — ми йдемо у глобально правильному напрямку, відчуваємо, куди рухається світ. Ми втілюємо швидкі та революційні рішення, які важливі не тільки для України, а й для всього світу.

Першими узаконити електронні паспорти серед усіх країн — це здавалося чимось неймовірним ще рік тому. А сьогодні вони вже в застосунку Дія в наших смартфонах.

4 причини сказати цифровому паспорту «так»

Це комфортно. Ваш паспорт завжди з вами — просто у смартфоні. Наприклад, українці можуть користуватися документами в Дії у всіх життєвих ситуаціях, де потрібен звичайний паспорт. Дію можна використовувати де завгодно: на пошті, у банку, в готелі чи у ЦНАПі.

Це безпечно. Чи замислювалися ви, що могло б статися, якщо ваші документи потрапили б не в ті руки? Цифрові документи в Дії захищено набагато надійніше, ніж паперові, бо Дія для кожного застосування перевіряє справжність документів у відповідних реєстрах. Це один із найбезпечніших продуктів в Україні, який має всі необхідні сертифікати.

Це зручно. Паспорт у смартфоні — це зведення часу на ксерокс, сканування та виписування фрази «Копія правильна» до нуля, адже в Дії працює послуга шерингу документів. Досить відкрити Дію й підтвердити запит на шеринг вашого паспорта в організації, яка використовує цю функцію.

Це революційно. Використання цифрових паспортів спрощує ваш діалог із державою. Це абсолютно нова логіка взаємодії з державою — зручна та сучасна. Навіть більше: це наближує Україну до найзручнішої країни з погляду ведення бізнесу.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора колонки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Наші колумністи
Назарій Гусаков
амбасадор UPEA
Ігор Окс
головний одеський екскурсовод
Дар'я Сьома
керівниця PMHub
Гаррі Андреасян
СЕО Doc.ua
Ми в Телеграмі
підписуйтесь