Спецпроєкти

Етичне порно: чи існує та як знайти?


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Сьогодні до порнографії залишається багато питань, і часто вони далекі від пуританства або закидів на кшталт «мастурбація – гріх». Головна проблема полягає в етичності виробництва мільярдів порнороликів, які фактично заполоняють інтернет. Адже кілька хвилин задоволення (інколи сумнівної якости) глядача можуть базуватися на справжньому насиллі в кадрі, яке не завжди можна одразу помітити.

Є цілком полярні погляди на те, чи може комерційний секс бути етичним. Насамперед це залежить від світогляду людини та того, як саме вона розуміє насилля. Чи буде етичним порно, де акторам/-кам платять критично мало, але в них під тиском обставин обмежений вибір роботи? А те, де актори/-ки знімаються в нетверезому стані або піддаються маніпуляціям режисерів або студії? 

Довкола цих питань завжди триватимуть дискусії, адже робота навіть далеких від порноіндустрії або комерційного сексу людей часто передбачає обмежену свободу вибору діяльности, порушення трудового законодавства чи психологічний тиск з боку керівництва. Тож за бажання дуже легко прийти до думки, що порнографія та все наше життя загалом не здатні бути етичними.

Та зараз ми не будемо впадати в крайнощі і подивимося, як визначити найетичніше порно з усіх. І чому це варто робити.

Безмежність вибору

Дуже часто етичне порно зводять до так званого «жіночого». Його характеристики: реалістичне жіноче тіло, увага до оргазму акторки (а не лише актора, як зазвичай буває в «традиційному» порно), немає принижень та насилля. 

Однак насправді поняття етичного та жіночого порно прямо непов’язані. Жіноче порно так само можуть знімати в поганих умовах, експлуатуючи людей, натомість етичне порно зовсім не передбачає чіткого канону і має значно ширший діапазон тем і жанрів. І звісно, підходить не лише жінкам, але й усім людям.

Крім того, етичними теоретично можуть бути будь-які кінкпрактики, якщо вони зняті з дотриманням прав учасників/-ць. Виробники етичного порно, яке містить жорстокість або порушує заборонені/нелегальні теми (наприклад, із сюжетом інцесту або педофілії) наполягають, що такі відео дозволяють глядачам реалізувати свої фантазії у безпечній формі та не нашкодити нікому. Таку думку розділяють не тільки студії, але й деякі порнозірки:

Ніна Хартлі
порноакторка, для The Guardian
«Люди, які потерпають від провини за власні сексуальні бажання, переживають це так само, як і хтось, у кого зламана нога. Їм потрібно, щоб про них потурбувалися про них і запевнили, що такі фантазії самі по собі не огидні»

А щоб задоволення фантазій одних людей не спричиняло дискомфорту чи страждань акторам/-кам, які їх втілюють на камеру, до етичного порно сформовано низку вимог.

Ознаки етичного порно

  1. Усі учасники знімального процесу мають бути повнолітніми (щонайменше 18 років, але залежить від країни) та дієздатними, добровільно погоджуватися на роботу та знати, що таке порнобізнес.
  2. Актори/-ки не мають перебувати в наркотичному чи алкогольному сп’янінні, а також (про всяк випадок зазначимо) бути при свідомости.
  3. Умови роботи (гонорар, тривалість зйомок) студія повинна обговорити з акторами заздалегідь і дотримуватися їх.
  4. Актори/-ки мають знати про сцени, в яких будуть зніматися, а вимоги режисерів не повинні змінюватися в ході процесу. Якщо на зйомках актор/-ка кажуть «ні» або вимагають зупинити процес, то так і має бути.
  5. Усі учасники забезпечені бар’єрною контрацепцією, мають доступ до медичного огляду та можуть звернутися за психологічною допомогою в разі потреби. 

Також є ще один критерій, який стосується не самого виробництва, а суті порнографії. Якщо вона етична, то має бути про живих, справжніх людей, а не про нереалістичний секс із неможливими в житті позами, заретушованими тілами або неприродними реакціями тіл акторів/-ок. Етичне порно не нав’язує глядачам/-кам шкідливих стереотипів та завищених очікувань від сексуальних партнерів/-ок, адже уявлення «все має бути як в порно» може зіпсувати секс.

Частину із цих пунктів реально оцінити «на око» самостійно, а якщо виникають сумніви – пошукати додаткову інформацію в інтернеті про акторів/-ок, студію і канал. Заодно і переконатися, що до виробника немає публічних претензій хоча б на перших сторінках гуглу. 

Бонус: після перегляду етичного порно у вас не залишатиметься відчуття, що ви взяли участь у чомусь насильницькому та морально обтяжливому.

Як знайти таке порно?

Якщо ви вже звикли до умовного порнхабу з такою кількістю відео, що їх і за життя не передивишся – переформатуватися може бути складно, але цілком реально. 

По-перше, етичне порно майже ніколи не буває безкоштовним: його виробники більше платять команді та створюють кращі умови для знімальної групи й акторів/-ок. А також такі ролики зазвичай мають менший трафік, тож не можуть достатньо заробляти на рекламі.

По-друге, етичне порно потрібно цілеспрямовано шукати (та ще й перевіряти, чи не намагаються студії просто відбілити свою репутацію позначкою «етично»). Серед найвідоміших проєктів з гарною репутацією – такі виробники порноконтенту:

  • Erika Lust (найвідоміша режисерка в цьому напрямку)
  • Frolic Me
  • Four Chambers
  • Jacky St. James (спеціалізується на БДСМ-темі)
  • OMG Yes (більше роблять акцент на сексуальній освіті)

Ще можна періодично переглядати списки з Feminist Porn Awards – найбільшої щорічної премії у світі етичного порно. Зазвичай організація пильнує дотримання вимог етичного виробництва всіма номінантами/-ками, тож частину назв і імен можна знайти на їхньому сайті

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь