Спецпроєкти

Двіж волевиявлення: Довженко-Центр запрошує на вечірку з кінопоказом і вільним мікрофоном


Довженко-Центр запрошує містян на вечірку волевиявлення для підтримки інституції, яку збираються реорганізувати.

Подробиці

Команда центру анонсує такий план вечірки:

  • гіпнотичний діджей-сет Lucid K;
  • показ документального фільму «Прощавай кіно!» (1995) Ізраїля Гольдштейна;
  • вільний мікрофон.

Також під час заходу збиратимуть кошти на зимове спорядження для Групи Адама – підрозділу аеророзвідки, зібраного з кінематографістів об’єднання «Вавилон’13» (список потреб і звіт надсилають у приватні за запитом у Fb месенджер Babylon’13).

Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Коли: 12 листопада з 14:00

Що зараз відбувається з Довженко-Центром?

Про реорганізацію установи, ініційовану Держкіно, йдеться вже кілька місяців. Петиція до Кабміну не вирішила це питання: попри висловлення громадськості проти реорганізації (яку в Центрі називають ліквідацією), Держкіно продовжує наполягати на цьому плані.

У жовтні оголосили про приватизацію двох корпусів Довженко-Центру.

На початку листопада Держкіно відсторонило в.о. гендиректорки центру Олену Гончарук, залишивши її на посаді керівниці Музею кіно. Тимчасовою очільницею кінофонду стала Юлія Каждан. За відкритими даними, вона є керівницею кінологічного центру «Ерсте Хунд», правового підприємства  «Джулія» та юридичної фірми «Каждан та партнери», а її попередня діяльність не повʼязана зі сферою кіно.

У перший день роботи Каждан команда центру не впустила її до приміщення, попросивши пояснити, який вона має план дій і як збирається очолювати кінофонд без відповідного досвіду роботи. Нова керівниця заявила, що в її обов’язки входить зробити фінансовий та юридичний аналіз установи, а термін повноважень триває лише до кінця цього року.

Вчора стало відомо про обшуки в Довженко-Центрі. Команда інституції повідомила, що у приміщенні перебувають представники поліції, СБУ та прокуратури. У Центра вилучили печатку підприємства та флешку з бухгалтерськими документами. Сьогодні СБУ, прокуратура та поліція знову приїхали в Довженко-Центр разом з Каждан. Обшуки не проводили, оскільки команда центру не була присутньою.

Національний центр Олександра Довженка (також Довженко-Центр) – державний фільмофонд України, аудіовізуальний архів, який забезпечує збереження, дослідження, популяризацію та реставрацію національної кіноспадщини. Тривалий час перебував у сфері управління Міністерства культури та інформаційної політики України. З 26 січня 2022 року Довженко-Центр підпорядковується Держкіно.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь