Спецпроєкти

Що дарувати на Новий рік (і чи варто): добірка для тих, хто теж забув, що свято через кілька днів


Цьогоріч кожен п’ятий українець не планує дарувати подарунки на Новий рік. Відмовитися від них, як і від святкувань, якщо настрою на це немає зовсім – нормально, адже ми переживаємо найскладніший рік за історію незалежності України. Так само нормально за кілька днів до Нового року згадати про свято і свої плани подарувати щось приємне для найближчих. Для тих, хто у вихорі буденності і роботи з перервами на донати та пошуки електрики схаменувся і згадав про подарунки, публікуємо добірку доречних презентів на Новий рік (за версією редакції).

Що дарувати на Новий рік

Світло

Точніше, все, що є його джерелом. Красиві свічки (а з ними підсвічники), ліхтарики (наприклад, налобні), гірлянди на батарейках – за відключень світла усе це точно стане у пригоді навіть для тих, хто встиг озброїтися всім необхідним в боротьбі з темрявою. 

Флікери

Світловідбивальні елементи одягу цьогоріч – маст-хев у темний час доби. Щоб ваші близькі завжди були помітними для водіїв і, отже, захищеними від небезпеки, даруйте флікери – це можуть бути брелоки, стрічки, наліпки або предмети одягу. Наприклад, новий український бренд «Світла Смуга» випустив цілу колекцію світловідбивальних аксесуарів – хусток, сумок, шарфів, – з якими важко залишитися непомітними.

Теплі речі

В українському сегменті Twitter затято сперечалися, чи нормальним було те, що в нашому дитинстві на свята презентували одяг. Опустимо демагогію, подякуємо нашим батькам за все класне, що вони для нас зробили, і повернемося до дорослого життя. Якщо в 90-ті або нульові шкільна форма під ялинку викликала суперечливі почуття (аж до сліз), то зараз красивий теплий светр або худі з принтом найімовірніше буде дійсно бажаним подарунком.

Зручні доглядові засоби

Сухий шампунь, сухий душ, зволожувальні креми за відключень води і світла не пилитимуться на поличках.

Підписка на стрімінгові сервіси та онлайн-кінотеатри

Необов’язково Netflix чи Amazon – є й українські платформи, наприклад, Taxflix, де можна дивитися класичні стрічки, призери міжнародних кінофестивалів та дебютні фільми молодих режисерів. Підписку (або ж сертифікат) для близької людини можна оформити на місяць, три або п’ять – і потім разом переглядати «Тіні забутих предків» чи «Стоп-Землю».

Сертифікати на навчальні курси

Якщо ви знаєте, що близькі хотіли підтягти іноземну мову або опанувати UX-дизайн, чому б не допомогти виконати їхню мрію? Серед популярних платформ, де можна шукати курси – Projector, Prometheus, Coursera, РИБА, Мінцифра (безкоштовні курси тут теж є). Також можна шукати окремі курси за певною спеціалізацією. Не забувайте читати відгуки і не ведіться на «нову спеціальність за два тижні», як і на «стовідсоткове працевлаштування»0.

Книжки 

Можуть йти бонусом до ліхтариків – адже читати паперові значно краще для зору, ніж з телефону. Книжки, всупереч розповсюдженій думці, не є універсальним подарунком: якщо не впевнені, що людини зараз до читання або не знаєте її книжкові вподобання, то не варто.

Вибір bit.ua:

«Українська демонологія»

«Трансметрополітан» (книга 1)

«Інклюзія»

«Camera lucida. Нотування фотографії»

Будь-яка книга про Мумі-тролів

«Спитайте Мієчку»

«Морська зірка»

«Друзі. Офіційна кулінарна книга»

З важливого: якщо надумали подарувати книжку на Новий рік, вже зараз біжіть до офлайн-книжкових – є варіант, що замовлення поштою надійде тільки після свят.

Якщо просто хочеться комусь подарунок і допомогти: ідеї добрих справ

Для ЗСУ (крім донатів): 

  • підвісити страву в улюбленому закладі – наприклад, у Veterano Pizza чи БПШ;
  • стати донором крові (якщо не маєте протипоказань – про них детальніше тут);
  • передати робочу техніку – кнопкові телефони, ноутбуки, планшети, повербанки тощо;
  • якщо робите свічки – робити окопні та передавати їх для армії через волонтерів;
  • плести маскувальні сітки;
  • поширювати інформацію про збори від перевірених фондів чи волонтерів;
  • привітати знайомих та друзів, які зараз захищають країну – теплі слова завжди будуть доречними.

Для дідусів та бабусь: київська книгарня «Сяйво книги» ініціювала благодійний проєкт-бібліотеку. Можна залишити подарунок для найдоросліших читачів – купити книгу зі знижкою 20% та передати її працівникам для проєкту «Одним словом». За участь книгарня надасть знижку 10% на наступну покупку.

Для дітей: порадуйте малечу з прифронтових територій завдяки благодійному проєкту «Зігрівай» – на сайті можна придбати теплі речі, які необхідні взимку.

Також почитайте матеріал, як (не) варто допомагати дітям з інтернатів – якщо тягнетеся вчергово придбати солодощі чи іграшки. 

Для тварин: підтримувати зоозахисні організації (наприклад, UAnimals), долучитися до побудови притулку Cats On Mars, задонатити Kyiv Animal Rescue Group на бус для порятунку котів та собак з прифронтових територій.

P.S. Це дійсно окей, якщо цьогоріч ви не можете/не хочете дарувати подарунки. Навіть якщо до цього ви щороку купувати їх всім близьким, друзям, знайомим, колегам та їхнім дітям. Навіть якщо ви щоразу дарували все найкраще і хотіли б продовжити традицію, але вважаєте за доцільне зекономити кошти чи задонатити на ЗСУ. Нормально хотіти свята і відмовитися від святкувань. Головне – бережіть себе і близьких, піклуйтеся про здоров’я та вірте у перемогу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь