Спецпроєкти

Doc Kyiv Fest: оголосили національну конкурсну програму кінофестивалю


Сьогодні оголосили національну конкурсну програму Doc Kyiv Fest – кінофестивалю середньометражного глядацького документального кіно.

Фестиваль відбудеться у Києві з 28 до 30 березня 2024 року. До неї увійшло шість фільмів,які відбирала комісія у складі Олексія Гладушевського, Сергія Зленка, Анни Паленчук, Володимира Тихого.

Програма Doc Kyiv Fest

«Домівка на спині», реж. Володимир Бакум

З початком війни дві українки опиняються в Європі. 45-річна Тетяна живе в Познані та працює в макаронній, вивчаючи мову. Тим часом 29-річна Альона, чоловік якої захищає Україну, осідає у Вайденберзі, змушуючи себе вивчати німецьку мову, щоб відволіктися.

«Коли закінчиться зима 2022?», реж. Ганна Трофімова

У фільмі авторка фіксує те, що відбувалось на початку повномасштабної війни, рефлексуючи свої почуття в нових умовах реальності. Стрічка складається з відео, які Ганна знімала протягом трьох місяців повномасштабної війни, та з її записів у щоденнику.

«Лінії», реж. Ганна Трофімова

Три різні історії людей з ЛГБТ-спільноти, об’єднані однією спільною лінією війни. Костянтин, волонтер та активіст із Запоріжжя, залишився у рідному місті. Юлія та Інна виїхали з Ірпеня до Берліну. Харківський фотограф Віктор разом з батьками отримав статус ВПО.

«Мій тато – дослідник блискавок», реж. Ірина Шостак

Фільм-рефлексія – це спроба дочки (ро)згадати «всесвіт тата», дослідника блискавок, який, як виявилося після його смерті, був знаним тільки частково. Авторка робить спробу осмислити, скільки триває пам’ять про людей, які щось для нас значили.

«Одеса уві сні», реж. Кирило Наумко

Боячись втратити зв’язок із рідним містом, Кирило знову відвідує Одесу. В розмовах з матір’ю та другом дитинства, одеситами Ольгою та Микитою, герой намагається з’ясувати, що для нього означає дім. Яким було життя в Одесі всього за п’ять днів до початку повномасштабної війни?

«Фортеця Маріуполь. Саймон», реж. Юлія Гонтарук

Олег з Миколаєва був актором у дитячому театрі, та з початком війни у 2014-му одразу пішов в добровольчий батальйон. У 2022 році разом з іншими захисниками Маріуполя опинився на Азовсталі, а потім в полоні, з якого повернувся рік потому. Наразі хлопець проходить реабілітацію. Фільм входить до циклу «Фортеця Маріуполь» про воїнів, які обороняли Маріуполь у повному оточенні протягом 86 днів.

Склад журі, який визначатиме переможця національного конкурсу, буде оголошено незабаром.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь