Спецпроєкти

Слушаем наше: украинская музыка, о которой вы могли не знать (а зря)


Ось українська музика, яку ви могли не чути, та її варто послухати.

Українська музика – що послухати

blablarism

Проєкт киянки Оксани Зморович, яка сама грала на різних інструментах і була вокалісткою. 

У blablarism за часи існування проєкту вийшов всього один альбом, і його можна купити на вінілі.

Слухати:

YouTube Music

Spotify

Цукор Біла смерть

Божевільна музика 80-90-х від київського гурту, яка була популярнішою в Польщі, ніж у нас – та це не завадило гурту стати свого роду культовим, нехай і у вузьких колах поціновувачів.

У колективу є п’ять повноцінних альбомів – «Рододендрони Коралові Аспиди», «Новые Неженки», «Лилеи и амариллисы», «Манірна музика» та «Село».

Слухати:

YouTube Music

Spotify

Джозерс

Якось троє хлопців з Калуша зібралися разом, аби робити класну музику. Згодом ці найсміливіші діти провінції перебралися до Києва, почали активно шукати власний стиль і пробували пробиватися на велику сцену.

Склад гурту за часи існування (з 2011 року) зазнав певних змін, музика – змін значніших. Джозерс так і залишилися інді-гуртом, у 2020-му оголосили про розпад, та цьогоріч заявили про повернення, перевипустивши стару пісню українською.

Інтерв’ю з учасником гурту Сергієм Вороновим – про власне Джозерс, альбом «Сложные машинные биты», теперішнє і майбутнє української музики – можна почитати за посиланням.

Слухати:

YouTube Music

Spotify

Твій Бог Сьогодні П’яний

Львівські репери, які є і авторами, і виконавцями пісень. Перший альбом гурту – «Грязна Дорога» – вийшов у 2019-му. Другий, присвячений наркозалежності без романтизації і прикрас, – «Голос Пітона» – випущений цьогоріч.

Слухати:

YouTube Music

Spotify

Sexial Purity

Маловідомий дніпровський колдвейв/дарквейв-дует, який ще не дотягує до Boy Harsher, та вже явно гідний того, аби опинитися у вашому плейлисті.

Гурту всього біля двох років, і за час існування вийшло два альбоми – Beautiful Scar of Society і Paranoia.

Слухати:

YouTube Music
Spotify

Паліндром

Паліндром – це псевдонім музиканта зі Львова Степана Бурбана. Ще коли Степан вчився у школі, разом з другом він заснував проєкт Глава 94. Також Бурбан відомий за псевдонімами Стук та Кашляючий Ед.

Описати музику Паліндрома одним словом не вдасться: у його творчості є місце і lo-fi, і синт-попу і навіть пост-панку. 

Аби більше дізнатися про самого виконавця, читайте його велике інтерв’ю, яке виходило на bit.ua – тут не тільки про творчість і натхнення.

Слухати:

YouTube Music

Spotify

Jonathan Livingston

Український бароко-поп гурт, у якому беруть участь вокаліст Андрій Пантюх і віолончеліст Глібом Іванов. Дебютний альбом колективу «Колискова» став популярним не в останню чергу завдяки лейблу Masterskaya.

Слухати:

YouTube Music

Spotify

Покруч

У шкільні та студентські роки ми сповнювалися агресивної енергії під треки ТОЛ і страждали під музику ПНД. Колишні учасники гуртів разом з іншими музикантами після розпаду обох груп заснували проєкт «Покруч». Порівнювати його з ТОЛ і ПНД немає сенсу – варто просто послухати.

Слухати:

YouTube Music

Spotify

Тулим

«Тулим», звісно, не такі старожили українського хіп-хопу, як ТНМК, та існуюють теж вже доволі довго – з 2008 року. Колектив має шість альбомів, і останній з них вийшов минуліч. 

Слухати:

YouTube Music

Spotify

Vegetarian Sisters

Спонтанна, експериментальна, алогічна музика і такі ж тексти від харківського гурту. Кілька останніх років про Vegetarian Sisters нічого не було чутно, та цьогоріч вони повернулися з новим синглом та кліпом.

Слухати:

YouTube Music

Spotify

Читайте також:

Естрадіни, електробаяни та квазіхори. Як в УРСР створювали «космічні» синтезатори

Ним надихалися Чарлі Паркер та Дженіс Джоплін: як безхатько-вікінг Мундог змінив музику

Чому K-pop популярний в усьому світі, а українська музика – ні? Уроки Південної Кореї для України

Дослідження: чому ми кайфуємо від музики на фізичному рівні?

#bit.ua
Читайте нас в
Telegram
Мы в Телеграме
подписывайтесь