Спецпроєкти

Другий етап вакцинації в Україні та історія сестри Ван Гога: новини за тиждень, які ви могли пропустити


Зібрали для вас дайджест важливих новин з України і світу за останній тиждень, які ви могли пропустити.

Україна

З 22 березня в Україні починається другий етап вакцинації. Він передбачає щеплення сімейних лікарів і людей віком понад 80 років. Окрім мобільних бригад, які працювали на першому етапі, на другому додаються ще стаціонарні пункти щеплень – 565 одиниць.

Учені з київського Інституту молекулярної біології та генетики виявили у зразках нові мутації «британського» штаму коронавірусу. Зразки відібрали під час спалаху захворювання COVID-19 на Прикарпатті. Як зазначають науковці, саме комбінація модифікованих штамів «британського» вірусу є причиною теперішньої хвилі епідемії та випадків повторного інфікування.

У МОЗ пояснили деталі постанови щодо обмежень та заборон у «червоних» зонах. Носіння масок не є обов’язковим у парках і скверах «червоних» зон. Водночас масковий режим повинен зберігатися у закладах охорони здоров’я та освіти, підземних переходах, зупинках громадського транспорту та інших громадських місцях – і лише за умови, якщо неможливо дотримуватися дистанції більше одного метра.

В Україні запустять проєкт онлайн-судів для позовів невеликої вартости. Онлайн-суди передбачають, що процедура розв’язання суперечок проводитиметься дистанційно — від подання позову до ухвалення рішення. Пілотний проєкт ЄБРР має на меті розробити систему, спираючись на успішний досвід Канади, Великої Британії і США.

Держслужба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів запустила чат-бота в Телеграмі, де можна залишити скаргу на продукти, послуги чи обслуговування, а також щодо порушень прав споживача.

Світ

Британський благодійний фонд захисту природи «Синій хрест» створив інструкцію для власників собак, що має допомагати визначити, чи переживає тварина стрес. За часів пандемії стрес почав проявлятися частіше у значної кількости собак, тому дедалі більше тварин опиняється в притулках чи продаються.

Disney відклала прем’єри фільмів «Чорна вдова», «Персонаж, «Kingʼs Man: Початок» і «Шан-чі та легенда десяти кілець». Наприклад, прем’єру кінострічки «Чорна вдова» переносять уже вдруге. Спочатку фільм мав вийти 1 травня 2020 року, але реліз скасували через пандемію і перенесли на 7 травня 2021 року. Проте нещодавно стало відомо, що «Чорна вдова» одночасно вийде в кінотеатрах і на платформі Disney+ 9 липня 2021 року.

Один з розробників гри Cyberpunk 2077 Анджей Завадський звільнився зі студії CD Projekt RED. Завадський працював старшим геймдизайнером у студії CD Projekt RED протягом восьми років.

Сестра Ван Гога продала 17 картин художника, щоб оплатити своє лікування у психіатричній лікарні. Молодшій сестрі митця Віллеміні поставили діагноз «шизофренія». Про те, що вона заплатила за лікування завдяки продажу 17 картин свого брата, стало відомо з раніше не опублікованих листів членів сім’ї художника, що зберігаються в архівах музею Ван Гога в Амстердамі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь