Спецпроєкти

Українські перемоги-2019 у сексі


Ні, ми не про кількість статевих актів за ніч і не про збільшення середньостатистичної довжини члену. А про покращення секспросвіти, зміна ставлення суспільства до принципу згоди, поширення інформації про ЗПСШ та інші досягнення у сексі. А ще — про те, що приводом для гордости мають бути не 5 разів за ніч і не 20 см, а секс за обопільною згодою, від якого кайфують обидва/-і.

Одне з найголовніших досягнень у сексі цього року – ухвалення закону щодо обов’язкової обопільної згоди на секс

Якщо раніше під зґвалтуванням малося на увазі  фізичне насильство, погрози або безпорадне становище, то зараз це дії сексуального характеру, пов’язані з вагінальним, анальним або оральним проникненням у тіло іншої людини з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи. Покарання за ці дії —тюремний строк до 5 років. 

Крім того, посилили санкції за схилення до сексу людини, яка залежить від ґвалтівника. За це насильнику загрожує до пів року арешту або обмеження волі до 3 років. 

З’явилася відповідальність за незаконну стерилізацію (5 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років або без нього). Примус до аборту без добровільної згоди потерпілої – це обмеження волі до 5 років або тюремний строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Країна рішуче крокує до того, щоб остаточно перестати звинувачувати у зґвалтуванні жертву та притягати насильника до відповідальности. Також принцип згоди має діяти у будь-яких стосунках: на жаль, деякі люди досі впевнені, що насильницькі сексуальні дії в родині зґвалтуванням не вважаються. Про подібний вид насильства розповідала героїня нашого матеріалу. У коментарях на ФБ було багато міркувань про психологічну травму, яку дівчина отримала в дитинстві, і дуже мало — щодо протизаконних та нелюдських дій з боку її колишнього чоловіка. Та віримо, що незабаром ставлення до принципу згоди у суспільстві зміниться на краще, і активно цьому сприятимемо, як можемо.

Ще одна важлива перемога: проведення кампанії, присвяченої сексу «Дій за згоди! Запитай!»

Проводить кампанію ООН. Автори проєкту наголошують, що для отримання згоди на секс потрібно просто запитати в партнера/-ки, чи вона хоче цього зараз. Звісно, для деяких людей ця тема надто делікатна, і наважитися спитати їм може бути соромно чи просто важко. Сайт zapytay.com.ua пропонує цілих сто варіантів уточнення згоди партнера/-рки на секс. Із цих варіантів точно можна обрати собі щось до вподоби.

Також на сайті можна прочитати про сам проєкт і важливість згоди на секс, а ще перевірити, що ти знаєш про сексуальне насильство

Перемога, на якій хочеться наголосити, – це реальна зміна ставлення до сексистької реклами, яка об’єктивує людей

Це доводить приклад реклами пельменів з Бесарабки. У своїх соцмережах представники закладу почали розміщувати провокативні світлини з підписами «Б’є, значить, любить» та «Тільки не на обличчя» (на останній чоловік тримає дівчину за волосся, а обличчя її вимазане майонезом). 

Реакція не змусила на себе чекати, і поодинокі схвальні коментарі потонули в критичних. Користувачі соцмережі наголошували: подібної реклами у світі вже давно не має існувати. Потім виявилося, що таким дивним дичном представники закладу намагалися привернути увагу до проблеми домашнього насильства. Цей випадок показує: ми вже змінюємося на краще. У нашій країні не підтримують насильства в будь-яких проявах, готові захищати (потенційних) жертв та допомагати їм.

Сексистська реклама, яка об’єктивує людей, вже не прокатить як нормальна. На об’єктиваційні/сексистські білборди або роліки можна скаржитися, надсилаючи заяву до Індустріального гендерного комітету. Комітет звертається до рекламодавців, які цю рекламу розмістили. Якщо вони не прибирають її, представники комітету передають заяву до Міністерства соціальної політики, Держпродспоживслужби, Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. І це реально діє: Комітет має успішні кейси боротьби із сексистською рекламою. 

У bit.ua також є сексуальні перемоги (жодних особистих інтимних зізнань, чесно). Цього року ми запускали тиждень сексу, метою якого було поширити інформації про безпечний і комфортний секс, що приносить задоволення всім його учасникам/-цям. У межах секстижня ми писали гайд для геїв та лесбійок, говорили із засновником українського сексшопу Тарасом Крупою, ділилися з вами найгіршими описами сексу в українській літературі (а незабаром поділимося й найкращими) та розбиралися, чим можна зіпсувати ідеальний секс. Попереду – більше. У 2020 ми також робитимемо цікаві та корисні матеріали про сексуальні практики для кожного/-ї. 

Віримо, що українських перемог у сексі ставатиме більше. 

Кохайтеся за згодою та отримуйте задоволення.

P.S. Якщо ви теж знаєте українські перемоги, про які ми чомусь не згадали, пишіть на пошту aa@bit.ua. Усе прочитаємо та найважливіше опублікуємо.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь